Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Refleksyjnie i radośnie…

W niedzielne popołudnie w Żychlińskim Domu Kultury zaproponowaliśmy mieszkańcom Żychlina koncert w wykonaniu sekcji wokalnej i zespołu Qlturalni z Żychlińskiego Domu Kultury. Koncert „Radujmy się!” przygotowany został w związku z nadchodzącymi Świętami Wielkiej Nocy, jego premiera nieprzypadkowo odbyła się w Niedzielę Palmową.

Koncert składał się z dwóch części – pierwsza, bardzo podniosła dotyczyła najważniejszych refleksji związanej z przeżywaniem tajemnic Męki Pańskiej. W tej części wystąpili członkowie grupy Qlturalni, działającej w Żychlińskim Domu Kultury. Towarzyszył im Szymon Brylski, grając na fortepianie tradycyjne utwory kościelne, a poetyckie słowo odczytali pracownicy Żychlińskiego Domu Kultury – Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, Włodzimierz Rzeźnicki i Antoni Zieleniewski. Na szczególną uwagę zasługuje udział Błażeja Nowakowskiego, który wcielając się w postać Jezusa nadał naszemu koncertowi dodatkowego wymiaru. Widzowie już po koncercie podkreślali piękną w swojej surowości scenerię, zwłaszcza krzyż, będący symbolem Męki Chrystusa, który spowity dymem i rozświetlany światłami wywoływał niesamowite wrażenie. Podobnie jak wykorzystane w koncercie utwory muzyczne i pieśni, które wraz z wykorzystanymi utworami poetyckimi chwytały za serce i wywoływały łzy wzruszenia.

W drugiej części koncertu, w której chcieliśmy oddać radość ze Zmartwychwstania Pańskiego wystąpiły dzieci i młodzież, uczęszczający do sekcji wokalnych, prowadzonych przez Macieja Dzięgielewskiego w Żychlińskim Domu Kultury. W tej części, przygotowanej w stylu gospel dominowały pogodne, pełne wiary i nadziei utwory, gdzie pozytywna energia emanowała ze sceny wprost do naszych widzów, który włączali się i śpiewali razem z dziećmi, klaskali i żywiołowo reagowali na wykonywane utwory.
Słuchając naszych podopiecznych na scenie czuliśmy dumę i szczęście, że możemy pochwalić się tak zdolnymi i pracowitymi uczniami.

Koncert „Radujmy się!” dostarczył wielu wzruszeń, zarówno twórcom, jak i licznie zgromadzonym widzom. Na koncercie był obecny p. Zbigniew Gałązka, który podziękował twórcom i wykonawcom oraz złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia świąteczne. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność, wzajemne wzruszenia i cudowne reakcje, którym wielu z Was dało wyraz, dzieląc się z nami refleksjami po koncercie.

Z całego serca dziękujemy za wieczór wspaniałych wzruszeń Grupie Rozśpiewani w składzie:
Alicja Dmowska, Amelia i Lidia Kubiak, Zofia i Stanisław Cieniewscy, Szymon Rębowski, Lena Lewicka, Lena Kołodziejska, Izabela Świątkowska, Zofia Zielińska, Amelia Wojciechowska, Zofia Krawczyk, Oliwia Sobierańska i Gabriela Zweigert oraz Grupie Qlturalni w składzie: Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, Sylwia Walczak, Marcin Krawczyk, Michał Stradza, Antoni Zieleniewski, Włodzimierz Rzeźnicki, Maciej Dzięgielewski.

(zdjęcia: Tymoteusz Rzeźnicki)

Skip to content