Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

BLUESTONES w ZeDeKu!

BLUESTONES – Nieformalna Grupa Muzyczna w niedzielę, 17 marca 2024 zagościła w Żychlińskim Domu Kultury z niezwykłym koncertem „Świąteczny Blues”.

Zespół powstał w lutym 2017 roku, stanowią go ludzie z wieloletnim doświadczeniem scenicznym, będący pasjonatami i miłośnikami Bluesa. Muzycy grają na żywo muzykę grupy BREAKOUT i podczas niedzielnego koncertu mieliśmy okazję wysłuchać wielu znanych utworów tej legendarnej już grupy.

Zespół BLUESTONES pojawia się na wielu Festiwalach Bluesowych, występuje również na scenach wielu ośrodków kultury w całym kraju, tym bardziej jest nam miło, że pojawili się również u nas. Nieczęsto mamy okazje gościć zespół, który stanowi tak wielu znakomitych muzyków – partie Miry Kubasińskiej od maja 2022 roku wykonuje Joanna Darowna, była piosenkarka Zespołu Muzycznego Alibabki. Natomiast w listopadzie ubiegłego roku do zespołu dołączyła fantastyczna sekcja instrumentów dętych (puzon, trąbka, saksofon, klarnet/flet), która znakomicie wpisuje się w klimat wykonywanych przez muzyków utworów. Niespodzianką dla żychlińskiej publiczności była obecność kolejnej wokalistki, Ewy Konarzewskiej, niegdyś również śpiewającej z Alibabkami.

Koncert dostarczył widzom niezapomnianych wrażeń. Dla wielu z nas, obecnych na tym wydarzeniu była to okazja do sentymentalnej podróży w lata siedemdziesiąte, tym bardziej, że koncertowi towarzyszyła wystawa złożona ze zdjęć twórców grupy BREAKOUT oraz okładek ich płyt wraz z autografami.

Serdecznie dziękujemy muzykom tworzącym grupę BLUESOTONES za niedzielny koncert, liczymy, że jeszcze kiedyś spotkamy się w Żychlinie, na scenie Żychlińskiego Domu Kultury. Licznie zgromadzonej publiczności dziękujemy za obecność i zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, o których już niebawem więcej na naszych stronach internetowych.

Włodzimierz Rzeźnicki

Skip to content