Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Klub Seniora

Klub Seniora „Radość” powstał w marcu 1994 roku z inicjatywy Dyrektora i pracowników Domu Kultury w Żychlinie. Początki nie były łatwe. W pierwszych spotkaniach uczestniczyło niewiele osób, lecz już kolejne zaowocowały zwiększoną liczbą uczestników. Wtedy to postanowiono utworzyć zespół wokalno- instrumentalny „Melodia”, którego skład tworzą osoby należące do Klubu. Pierwszym instruktorem muzycznym został Pan Roman Baranowski.

Przez te wszystkie lata Klub Seniora „Radość” wraz ze swoim zespołem wokalno- instrumentalym „Melodia” reprezentował Gminę Żychlin na licznych Przeglądach Artystycznych, Dożynkach, Świętach Miast w wielu gminach, powiatach, a także województwach gdzie prezentował swój dorobek i zdobywał liczne nagrody.

Wielokrotnie był również gospodarzem Artystycznych Przeglądów Seniora w Żychlińskim Domu Kultury. Klub Seniora zawsze chętnie występuje na wszelkiego rodzaju imprezach w Żychlinie.

Wielką wartością Klubu Seniora są koleżeńskość i przyjaźnie wśród jego członków. To dzięki uczestnictwu w spotkaniach poniedziałkowych wielu osobom przestała dokuczać samotność, inni zaś mogą tu odpocząć od domowych spraw powszednich. Nowe znajomości i przyjaźnie zawarte w Klubie mają wielkie znaczenie w życiu codziennym seniorów.

Zespół Melodia z Klubu Seniora Radość podczas Biesiadnego Babiego Lata, 19 września 2021

Osiągnięcia i wyróżnienia

Skip to content