Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Ananaski w Żychlińskim Domu Kultury!

Ananaski to dzieci z młodszej grupy uczniów Przedszkola Nr 2 w Żychlinie. Razem z opiekunkami wzięły udział w warsztatach edukacyjno-artystycznych „Zimowo, bajkowo”.
Dzieci nauczyły się piosenki „Dzyń, dzyń, dzyń, Mikołaju Święty” i zabawy integracyjnej „Hu, hu, ha”. Na początku były troszkę nieśmiałe, ale szybko się rozkręciły i dały się wciągnąć do wspólnej zabawy. Bardzo spodobał się im nasz Żedekuś i z uwagą słuchały opowieści o jego psotach. Z chęcią pomogły nam uzupełnić nasz plakat dla Świętego Mikołaja – zrobiły to bardzo sprawnie i szybko. Brawo Ananaski!
Historyjki o zimowych przygodach Żedekusia dzieci wysłuchały z uwagą i rozmawiały z nami na o tym, czego dowiedział się Żedekuś o śniegu i o zimie. A potem z werwą zabrały się do kolorowania zimowych obrazków z naszej książeczki „Cztery pory roku z Żedekusiem”. Powstały piękne prace, które dzieci zabrały ze sobą na pamiątkę naszego dzisiejszego spotkania. Na zakończenie zaprosiliśmy dzieci do wspólnego zdjęcia na tle naszej bajkowej dekoracji.
Z żalem pożegnaliśmy się z sympatycznymi Ananaskami. Dziękujemy za udział w naszych warsztatach i mamy nadzieję, na wiosnę jeszcze będziemy okazję na kolejne spotkanie.
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski,
Renata Dziuba, tekst)

Skip to content