Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Zimowo i wesoło w Przedszkolu Nr 1 w Żychlinie!

Dzisiejszy dzień, 13 grudnia rozpoczęliśmy od wizyty w Przedszkolu samorządowym Nr 1 w Żychlinie. Serdecznie dziękujemy p. Dyrektor, Gronu Pedagogicznemu za zaproszenie i możliwość spotkania z dziećmi na warsztatach edukacyjno-artystycznych „Zimowo, bajkowo”.
Na spotkanie z dziećmi przygotowaliśmy kilka zabaw integracyjnych oraz rytmiczno-ruchowymi, które przeprowadziliśmy z pomocą pań wychowawczyń. P. Maciej nauczył dzieci kolejnej zabawy rytmicznej do piosenki „Hu, hu, ha, nasza zima zła”, co sprawiło dzieciom sporo satysfakcji. Okazało się, że dzieci dobrze pamiętają poprzednią zabawę i chętnie zaśpiewały i wykonały całą interpretację ruchową 🙂 Cieszymy się, że piosenka się podobała 🙂
A potem przedstawiliśmy dzieciom naszego Żedekusia – maskotkę Żychlińskiego Domu Kultury i opowiedzieliśmy historię jego pochodzenia. Zaprezentowaliśmy dzieciom jedną z historyjek o Żedekusiu z naszej książeczki dla dzieci „Cztery pory z Żedekusiem”. Dzieci z uwagą słuchały i z łatwością odpowiedziały na wszystkie zagadki z książeczki.
Na zakończenie zostawiliśmy dzieciom drobne upominki – obrazki z naszej książeczki do pokolorowania. Mamy nadzieję, że powstaną piękne obrazki, które chętnie obejrzymy :).
Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas, miło było odwiedzić gościnne i przytulne Przedszkole Nr 1.
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski,
Renata Dziuba, tekst)

Skip to content