Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Recytatorskie podróże dalekie i bliskie!

W sobotę, 20 maja 2023 roku w Żychlińskim Domu Kultury odbył się Konkurs Recytatorski SŁOWEM MALOWANE edycja II „Marzenie mam… o podróżach dalekich i bliskich”.
Zadaniem uczestnika było przygotowanie dowolnego wiersza wpisującego się temat konkursu, tzn. będącą poetycką ilustracją tezy, że podróżowanie, wędrowanie, zachwycanie się światem w jego różnorodności, poznawanie odmienności tradycji i obyczajów innych zakątków świata jest wspaniałym życiowym doświadczeniem, rozwijającym wrażliwość, poszerzającym wiedzę o ludziach i o świecie.

Zadanie konkursowe nie należało do najłatwiejszych, ale nie przestraszyło naszych uczestników, o czym świadczy duża liczba zgłoszeń do konkursu – otrzymaliśmy ich łącznie 61. Bardzo cieszy nas ta ilość chętnych i mamy nadzieję, że kolejne edycje naszego konkursu recytatorskiego będą jeszcze liczniejsze.
W tym roku konkurs przeprowadziliśmy w czterech kategoriach wiekowych: 4-6, 7-9, 10-12, 13-15 lat. W komisji jurorskiej zasiedli – p. Agnieszka Szczech, starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi, Delegatura w Kutnie jako przewodnicząca Jury, p. Łukasz Jarzyński, aktor, reżyser, instruktor teatralny, założyciel (wraz z bratem, Przemysławem) Teatru Form Wielu z Płocka oraz p. Renata Dziuba, nauczyciel języka polskiego, instruktor Żychlińskiego Domu Kultury.

P. Lukasz Jarzyński przeprowadził krótkie ćwiczenia warsztatowe dla naszych uczestników – ćwiczenie ze stopniowania emocji w głosie, odczytywania gestów, ćwiczenia dykcyjne i rozluźniające aparat mowy. Serdecznie dziękujemy za podzielenie się z nami swoją wiedzą i warsztatem aktorskim – na pewno było dla nas ciekawe i pouczające doświadczenie.
Wszystkim Jurorom dziękujemy za profesjonalizm i zaangażowanie w ocenę prezentacji konkursowych, wszystkim uczestnikom za przygotowanie konkursowych wystąpień, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie. I prosimy, aby pamiętać o słowach p. Agnieszki Szczech, przewodniczącej Jury: „Niezależnie od wyniku wszyscy jesteście zwycięzcami, bo podjęliście wyzwanie, bo zdecydowaliście się wystąpić w konkursie, pokazać swoje umiejętności”.
Wszyscy zaprezentowali się pięknie, ale konkurs ma swoje prawa – trzeba było wyłonić najlepszych z najlepszych.
Oto oni:

W kategorii 4-6 lat:

I miejsce: Lilianna Łasica
II miejsce ex aequo: Rozalia Strzelecka, Szymon Rembowski
III miejsce: Iga Gałaj

W kategorii 7-9 lat:
I miejsce: Gabriela Rzepnikowska
II miejsce: Kornelia Wilińska
III miejsce: Marcel Wichrowski
Wyróżnienie: Małgorzata Kotkowska

W kategorii 10-12 lat:
I miejsce: Kinga Skrodzka
II miejsce: Amelia Zielak
III miejsce: Oliwia Gos

W kategorii 13-15 lat:
I miejsce: nie przyznano
II miejsce: Margarita Khussin
III miejsce: nie przyznano
wyróżnienie: Alicja Pełka

Włodzimierz Rzeźnicki

Skip to content