Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Gratulacje dla Marii Zieleniewskiej!!!

Pod koniec września 2020 roku Łódzki Dom Kultury ogłosił konkurs, który honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.
Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży województwa łódzkiego, a jego tematem było: Moja piękna okolica – plastyczna interpretacja „małej ojczyzny” czyli stworzenie prac plastycznych przestawiających piękno województwa łódzkiego.

Konkurs odbywał się w czterech kategoriach wiekowych: 7-9 lat, 10-12 lat, 13-15 lat, 16–18 lat. Młodzi artyści mieli pokazać w swoich pracach plastycznych, to co uważają za najpiękniejsze wokół nich – w ich „małej ojczyźnie”. Mógł to być zachwycający pejzaż (wiejski i miejski), piękne drzewo, dostojny zabytek, widok za oknem, miejsce ze wspomnień lub marzeń. Po prostu pokazać to, co jest bliskie ich sercu…

Na konkurs wpłynęło 306 prac. 20 listopada br. Jury w składzie: dr Beata Marcinkowska (ASP), dr Monika Czarska (PŁ) i Jacek Świgulski (ŁDK) ocenili nadesłane prace i wyłonili 62 laureatów. Wśród nich znalazła się Maria Zieleniewska uczestniczka zajęć Akademii Rysunku i Malarstwa w Żychlińskim Domu Kultury pod kierunkiem instruktora Joanny Cieniewskiej. Jury przyznało Marii I miejsce w kategorii 10–12 lat. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Skip to content