Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Śleszynianki

Najważniejsze występy i osiągnięcia Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Śleszynianki:

09.06.2019 – Jarmark Folkloru Polski Centralnej w Krzyżanowie

18.06.2019 – Przegląd Pieśni Ludowej „Kto śpiewa, troski rozwiewa” w Strzelcach

16.08.2019 – Festyn Rodzinny w Bąkowie

18.11.2019 – Przegląd Amatorskiego Ruchu Seniora w Żychlińskim Domu Kultury

25.10.2021 – Konkurs na Najpiękniejszą Przyśpiewkę Dożynkową

Rozstrzygnięty został konkurs na Najpiękniejszą Przyśpiewkę Dożynkową, zorganizowany przez Powiat Kutnowski z okazji tegorocznych Dożynek Powiatowo-Gminnych. Pierwsze miejsce zajęła przyśpiewka w wykonaniu Zespołu Wokalno-Instrumentalnego Śleszynianki z gm. Żychlin (130 pkt), drugie miejsce zajął Mieczysław Cichocki z Orłowa-Kolonii w gm. Bedlno (95 pkt), a III miejsce – Agnieszka Ziółkowska z Kutna (80 pkt). Wyróżniono przyśpiewkę zespołu Oktawa z Nowych Ostrów. – Celem konkursu jest kultywowanie i popularyzowanie tradycji ludowych przyśpiewek oraz gry na instrumentach ludowych oraz promowanie amatorskiej twórczości i lokalnego folkloru – mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego i członek komisji konkursowej. W jury zasiedli: Daniel Kowalik – Starosta Kutnowski, Tomasz Walczewski – Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego, Marek Ciąpała – Przewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego, Marek Drabik – Radny Rady Powiatu Kutnowskiego, Elżbieta Milczarska- Radna Rady Powiatu Kutnowskiego, Dorota Dąbrowska – Wójt Gminy Dąbrowice, Tomasz Grabowski – Wójt Gminy Strzelce, Małgorzata Przygodzka – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach, Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka – Dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury, pracownicy Referatu Promocji i Informacji Starostwa Powiatowego w Kutnie. Laureaci otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Z laureatami będziemy się kontaktować indywidualnie.

16.04.2021 – Koncert patriotyczny „Wiwat Maj!” w Żychlińskim Domu Kultury

13.08.2021 – Piknik Rodzinny województwa łódzkiego w Dąbrowicach

30.08.2021 – I Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna” (wyróżnienie)

19.09.2021 – V Biesiada z Kulturą w Żychlińskim Domu Kultury

05.09.2021 – Dożynki Parafialno-Gminne w Żychlinie

18.06.2022 – Przegląd Pieśni Ludowej „Kto śpiewa, troski rozwiewa” w Strzelcach

06.08.2022 – II Ogólnopolski Festiwal Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna” w Leszczynku

3 września 2022

Dożynki Gminne w Dąbrowicach.

W sobotę, 3 września 2022 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Dożynkach Gminnych w Dąbrowicach. Na zaproszenie p. Dyrektor Dąbrowickiego Centrum Kultury na Dożynkach Gminnych wystąpił Zespół Wokalno-Instrumentalny Śleszynianki, który od kilku już lat reprezentuje gminę Żychlin i Żychliński Dom Kultury, będący jednocześnie patronem zespołu.

Dożynki rozpoczęły się o godz. 15 uroczystą mszą świętą w intencji rolników w kościele pw. św. Wojciecha. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na plac rekreacyjny. Na scenie wystąpili: Dąbrowickie Nutki, Łanięckie Słowiki, Krośniewiacy, Light of hope, Oktawa i zespoły śpiewacze z Krzyżanowa oraz nasze Śleszynianki. Natomiast gwiazdą wieczoru był zespół 2 for You, po którym zagrał DJ Andreas.

Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tej kolorowej i radosnej uroczystości. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

23 lipca 2023 roku Zespół Wokalno-Instrumentalny Śleszynianki wziął udział w III Festiwalu Zespołów Ludowych i Kapel podczas Dni Folkloru w Niesułkowie. Jak czytamy na stronie Organizatora: Dzień Folkloru to święto kultury, tradycji i obrzędów ludowych, które jest organizowane co roku i przyciąga wielu pasjonatów. Wydarzenie to promuje przede wszystkim muzykę, kulinaria oraz rękodzieło regionu. Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tak wyjątkowym i barwnym spotkaniu, cieszymy się tym bardziej, że Zespół Wokalno-Instrumentalny Śleszynianki zdobył wyróżnienie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość zaprezentowania naszych umiejętności podczas Dni Folkloru.

5 sierpnia 2023 roku Zespół gościł w Leszczynku na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna”. Do tegorocznej edycji wydarzenia wpłynęło 20 zgłoszeń od zespołów z całej Polski, a o najwyższe laury rywalizowało 16 zespołów wokalno-instrumentalnych i kapel.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk i Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach trwałości projektu pn. „Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego”, współfinansowanego przez Unię Europejską. Jest nam miło, ze mogliśmy zaznaczyć swoją obecność w tak istotnym wydarzeniu.

Skip to content