Żychliński Dom Kultury - Żychlin
Ładowanie Wydarzenia

« Zobacz wszystkie wydarzenia

55-lecie Żychlińskiego Domu Kultury

15 grudnia, godz. 16:00 - 19:00

W tym roku mija 55 lat jak w Żychlinie przy ulicy Fabrycznej 3 swą działalność rozpoczął Dom Kultury. Ta rocznica skłania do wspomnień i zaglądania w przeszłość. W związku z jubileuszem przeglądamy kroniki, oglądamy stare zdjęcia i czytamy relacje prasowe z wydarzeń, które miały tu miejsce. A przez te 55 lat działo się naprawdę sporo. To wszystko nie byłoby możliwe bez zaangażowania pracowników, instruktorów i wszystkich naszych przyjaciół, którzy przychodzą tutaj jak do swojego domu: uczyć się śpiewu, grać na scenie, recytować, ale także obejrzeć film, przedstawienie, czy wysłuchać koncertu.
Można by powtórzyć za słowami piosenki z serialu „ Czterdziestolatek „– cokolwiek je zmieniając „55 lat minęło jak jeden dzień…” tak to się zaczęło, 55 lat temu mieszkańcy Żychlina bawili się na balu sylwestrowym w nowo wybudowanym Zakładowym Domu Kultury Zakładów Wytwórczych Maszyn Elektrycznych i Transformatorów im. Wilhelma Piecka. Późniejsza nazwa to Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji a obecnie Żychliński Dom Kultury.

Kierownicy i Dyrektorzy

Działania ŻDK zawsze ściśle powiązane były z osobami, które nim zarządzały. Osobowość, cechy charakteru i osobiste fascynacje artystyczne kolejnych kierowników i dyrektorów nadawały kształt wydarzeniom kulturalnym w Domu Kultury. Pierwszym kierownikiem był Zygmunt Szmytkowski, później Laura Olszewska, Jan Petera, i Bogumiła Holweg, Jadwiga Melcher, Jerzy Holweg, Zbigniew Tarka oraz dyrektorzy Teresa Ziółkowska, Magdalena Konczarek, od 2014 roku dyrektorem jest Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka. Przez te wszystkie lata bardzo dużo się działo!

Drugi dom

Nikt tak naprawdę nie jest w stanie policzyć ile osób uczestniczyło w zajęciach muzycznych plastycznych, teatralnych, zespołach muzycznych. Jak wielu młodych ludzi mogło rozwijać tutaj swoje zainteresowania i pasje… Wielu rozpoczęło tutaj swoją dalszą drogę zawodową. Dla wielu ludzi dom kultury był, jest i będzie drugim domem. Tutaj zawsze spełniały się marzenia, zawierały nowe przyjaźnie i miłości. Instruktorzy i pracownicy domu kultury to wspaniali ludzie, którzy przez te wszystkie lata umieli zaszczepić w ludziach pasję do muzyki, sztuki, kultury.

Do wspólnego świętowania zapraszamy już 15 grudnia 2019 r. o godz. 16.00.

Dyrektor i Pracownicy
Żychlińskiego Domu Kultury

Szczegóły

Data:
15 grudnia
Czas:
16:00 - 19:00
Wydarzenie Kategoria:

Miejsce

ŻDK
ul. Fabryczna 3
Żychlin,Gmina Żychlin99-320
Telefon:
24 351 20 57
Strona internetowa:
zedek.pl

Organizator

ŻDK
Telefon:
24 351 20 57
Email:
kontakt@zedek.pl
Strona internetowa:
https://zedek.pl

Wkrótce w ŻDK

 1. Wernisaż prac Adama Frydrysiaka

  8 listopada, godz. 16:00 - 30 listopada, godz. 18:00
 2. Andrzejki dla dzieci

  24 listopada, godz. 15:00 - 17:00
 3. Rodzinna niedziela z kulturą

  1 grudnia, godz. 15:00 - 17:00
 4. Elfy trzy

  4 grudnia, godz. 09:00 - 13:00
 5. Rewia Pasji – Festiwal Tańca, Muzyki i Teatru

  6 grudnia, godz. 10:00 - 15:00