Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Spotkanie z poezją – relacja z Konkursu Recytatorskiego.

W ubiegłą sobotę mieliśmy przyjemność spotkać się z dziećmi i ich rodzicami na przesłuchaniach w Konkursie Recytatorskim “Słowem malowane. Marzenie mam… o dobrym i pięknym życiu”, organizowanym przez Żychliński Dom Kultury.

W tym roku odbyła się V edycja konkursu, a zatem obchodziliśmy nasz mały jubileusz. cieszymy się, że była z nami liczna reprezentacja szkół, nie tylko żychlińskich. To budujące, że dzieci i młodzież mają chęć uczestniczyć w konkursach i prezentować swoje umiejętności. Ogromne znaczenie dla nas ma również fakt, że przyjechali do nas reprezentanci szkół podstawowych z Grabowa, Krzyżanowa, Szewc Nadolnych, Orątek.

Konkurs rozstrzygaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych, a ogółem w przesłuchaniach wzięło udział 23 uczniów. Mogliśmy wysłuchać wierszy znanych polskich poetów w interpretacji dzieci, a w tegorocznej edycji zaskoczyła nas ogromna rozpiętość tekstów. Jak zawsze nie obyło się bez wzruszeń – to spotkanie z poezją w wykonaniu dzieci dla wszystkich widzów stało się chwilą pełną refleksji i ciepłych uczuć.

Konkurs rozpoczęła p. Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka od serdecznego przywitania wszystkich uczestników konkursu i ich rodziców i przedstawienia członków konkursowego Jury. W tym roku trud oceny i wyboru laureatów wzięły na siebie p. Bożena Gajewska, regionalistka i działaczka społeczna z Kutna, p. Anna Anyszka, reprezentująca Miejsko-Gminną Bibliotekę im. Marii Kownackiej w Żychlinie i p. Agnieszka Wichrowska, pedagog, polonistka i pasjonatka teatru, która pełniła rolę przewodniczącej Jury.

W konkursie wyłoniono następujący laureatów:

W kategorii III nagrodę główną otrzymała Alicja Dmowska, a wyróżnienia otrzymały Gabriela Wasiak i Zuzanna Kaczyńska.

W kategorii II nagrodę główną otrzymała Nela Żuchowicz, a wyróżnienia otrzymali Klaudia Kamińska, Alicja Majewska, Kacper Nikodemiak, Adam Szczepaniak i Kajetan Dałek.

Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie, a w szczególności laureatom konkursu. Dla nas było to szczególnie miłe doświadczenie, kiedy słuchaliśmy waszych wystąpień i wzruszaliśmy się nimi. Za te emocje, jakże piękne i cenne dziękujemy.

(Renata Dziuba, tekst
Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, zdjęcia
Włodzimierz Rzeźnicki, zdjęcia, nagłośnienie i oprawa techniczna)