Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Powitanie lata ze sztuką

W Żychlińskim Domu Kultury kolejna wystawa!
Z przyjemnością mogliśmy 7 czerwca 2024 zaprezentować żychlińskiej publiczności prace p. Joanny Aninowskiej. Autorka jest absolwentką Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Dyplom z wyróżnieniem zrealizowała w 2013 roku w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych, a aneks w Pracowni Malarstwa I „Otwarta księga” prof. Andrzeja Bartczaka. Doktorat obroniła w Pracowni Technik Wklęsłodrukowych pod kierunkiem dr hab. Alicji Habisiak-Matczak, uzyskując tytuł doktora sztuki.

Mieliśmy okazję podziwiać prace p. Joanny na zorganizowanym w tym dniu wernisażu wystawy „W przeddzień lata”. Cieszymy się, że autorka przyjęła nasze zaproszenie i zechciała pokazać swoje prace i opowiedzieć o technikach, jakimi posługuje się oraz o swojej drodze twórczej. Dla nas była to możliwość spotkania ze sztuką zupełnie innego rodzaju. Obecni na wernisażu goście mogli podziwiać interesujące prace i porozmawiać z autorką.

Na wernisażu byli obecni wyjątkowi goście: p. Olga Kurowska, Dyrektor Łęczyckiego Domu Kultury, p. Agnieszka Sidwa, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żychlinie oraz p. Grzegorz Ambroziak, Burmistrz Gminy Żychlin. Wszystkich miłośników sztuki obecnych na wernisażu powitała p. Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, przedstawiając osobę autorki i zapraszając do obejrzenia wystawy. Głos zabrała również p. Olga Kurowska, która gratulowała kolejnej wystawy i opowiadała o sukcesach artystki i wieloletniej z nią współpracy.

Wśród gości znaleźli się również słuchacze grupy teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy w tym dniu przygotowywali się do spektaklu „Mały Książę”, co tłumaczy ich nietypowe stroje 🙂
Czujemy się wyróżnieni, że mogliśmy w Żychlińskim Domu Kultury pokazać tak wyjątkowe i interesujące prace. Artystce gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych, zarówno na drodze zawodowej jak i w życiu osobistym.

Skip to content