Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Zakończenie Roku Artystycznego w Żychlińskim Domu Kultury

Zakończenie roku artystycznego w naszym Domu Kultury to dla nas zawsze ważne i wzruszające wydarzenie. Jest to czas by pochwalić się naszymi uczniami, pokazać ich umiejętności i przede wszystkim podziękować za ciężką, całoroczną pracę – Dzieciom, Rodzicom i Instruktorom.
Oglądając naszych wychowanków na scenie, gdy prezentują się przed publicznością razem z nimi przeżywamy tremę, stres, radość z występu i dumę. Zwłaszcza dumę. Patrzymy na nich z uśmiechem i łzami w oczach, czując, że warto było ciężko pracować, by być świadkiem tej chwili.

1 czerwca 2024 mieliśmy okazję przeżywać te wszystkie wzruszenia.
Tegoroczny koncert podsumowujący rok artystyczny w Żychlińskim Domu Kultury zatytułowaliśmy nieprzypadkowo. „Nasze Talenty” to właśnie Ci młodzi ludzie, którzy stawiają pierwsze kroki w nauce gry na instrumentach muzycznych, w tańcu i śpiewie.
W finałowym koncercie zaprezentowali się uczniowie sekcji wokalnych, tanecznych i gry na instrumentach. Koncert rozpoczęła p. p. Agnieszka Sidwa, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żychlinie i p.Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, Dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury. Obie panie serdecznie powitały licznie zgromadzoną publiczność, podziękowały Rodzicom, Dzieciom i Instruktorom za ich zaangażowanie w zajęcia, a Dzieciom złożyły serdeczne życzenia z okazji ich święta. Na koncercie obecny był również p. Grzegorz Ambroziak, Burmistrz Gminy Żychlin, który tym razem wcielił się rolę reportera i z zapałem filmował fragmenty naszego koncertu.

Jako pierwsze zaprezentowały się dziewczynki z grup tanecznych prowadzonych przez p. Joannę Gąsiorowską – grupy RESPECT MINI, RESPECT JUNIOR oraz grupy turniejowej RESPECT, która ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy – I miejsce na Ogólnopolskim Turnieju „Zakręceni na Taniec” w Kutnie w kategorii Hip-Hop oraz indywidualne wyróżnienia dla Natalki Wypych i Zosi Cieniewskiej (I miejsce) i Nikoli Ciężarek (III miejsce) i wyróżnienie w XV Otwartym Konkursie Tanecznym w Łęczycy.

W koncercie mogliśmy posłuchać młodych adeptek gry na gitarze – Zuzanny Dogadalskiej i Amelii Białeckiej. Dziewczynki uczą się gry pod kierunkiem p. Jacka Kurnatowskiego, który już od kilku lat współpracuje z nami i prowadzi działania w tej sekcji. Gitara jest instrumentem wdzięcznym, ale trudnym, tym bardziej podziwiać należy umiejętności dziewczynek.

Swoimi uczniami pochwalili się również instruktorzy gry na pianinie – p. Anna Kwiatkowska i p. Szymon Brylski. P. Ania współpracuje z nami od wielu lat, wielu jej uczniów kontynuuje naukę w szkole muzycznej, co dla każdego instruktora jest zwieńczeniem jego pracy. Natomiast p. Szymon współpracuje z nami od niedawna i mamy nadzieję, że na stałe już dołączy do naszej załogi. Młodzi pianiści, Martyna Myszewska, Piotr Rybiński, Kacper Kruszyniak (uczniowie p. Ani) i Marysia Jankowska (uczennica p. Szymona) wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności przed dumnymi Instruktorami i Rodzicami.

Powód do dumy miał również p. Maciej Dzięgielewski, który prowadzi grupy wokalne w Żychlińskim Domu Kultury. Piękny, wokalny popis dali jego uczniowie z grupy wokalnej „Rozśpiewani” oraz soliści: Izabela Świątkowska, Alicja Dmowska i Gabriela Zweigert.

Niespodzianką dla widowni był również fantastyczny występ grupy Mażoretek z Żychlińskiego Domu Kultury, grupy tanecznej stawiającej swoje kroki w trudnej sztuce tańca mażoretkowego pod kierunkiem p. Joanny Syski. Żałujemy, że p. Asia nie mogła przyjechać na sobotni występ, ale inne obowiązki nie pozwoliły jej na to. Występ dziewczynek wprawił publiczność w doskonały nastrój.

Na zakończenie koncertu przygotowaliśmy dla publiczności dwie niespodzianki – jedną z nich był występ grupy „Qlturalni”, złożonej z Pracowników i Przyjaciół Żychlińskiego Domu Kultury, którzy wykonali dwie piosenki ze swojego repertuaru. Ogromne powody do wzruszenia miała p. Ania Kwiatkowska, której dawny uczeń Michał Stradza wystąpił przed publicznością w podwójnej roli: najpierw wokalnej, razem z „Qlturalnymi”, a potem już jako pianista w fragmencie Toccaty d-moll J. S. Bacha. Michał w ten sposób podziękował p. Ani za ukształtowanie jego drogi muzycznej, co było wyjątkową chwilą dla nas wszystkich, bo zawsze jest miłe, gdy uczniowie, których znamy od dziecka pojawiają się u nas już jako dorośli.

Trzeba również wspomnieć o Kiermaszu Charytatywnym na rzecz p. Marzeny Wypych, zorganizowanym z inicjatywy p. Magdaleny Modrzejewskiej-Rzeźnickiej oraz współpracowników p. Marzeny z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Żychlinie. W ramach akcji zorganizowano słodki kiermasz, na który instytucje żychlińskie i wielu ludzi dobrej woli ufundowało ciasta i inne słodkości. Z radością i dumą możemy powiedzieć, że mieszkańcy Żychlina spisali się na medal, bo Państwa odzew na nasz apel o pomoc dla Marzeny spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Wielkie, wielkie podziękowanie dla Wszystkich Państwa, którzy włączyli się do tej akcji. Uroczystość Zakończenia Roku Artystycznego poprowadziła Renata Dziuba.

(foto: Antoni Zieleniewski)


Skip to content