Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Czerwone Jabłuszko po raz szósty!

Festiwal Piosenki Dziecięcej Czerwone Jabłuszko to jedna z wielu cyklicznych imprez w Żychlińskim Domu Kultury. W tym roku, 4 czerwca 2024 zorganizowaliśmy VI edycję naszego Festiwalu, do którego zaprosiliśmy dzieci z gminy Żychlin i nie tylko.
Jak mówiła Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, witając uczestników Festiwalu, wydarzenie to z każdym rokiem zyskuje większy zasięg, co cieszy nas bardzo, gdyż mamy możliwość poznać utalentowane wokalnie Dzieci również z innych ośrodków kultury. Istotnym jest również fakt, że nasz Festiwal stwarza przestrzeń do artystycznych spotkań, na czym korzystają wszyscy.

W tym roku mogliśmy wysłuchać 26 wystąpień w pięciu kategoriach wiekowych. Jury konkursowe w składzie: Przewodnicząca – Sylwia Walczak oraz Członkowie – Witold Figurski i Maciej Dzięgielewski nie miało dzisiaj łatwego zadania. Niemniej jednak konkurs rządzi się swoimi prawami, choć serce chciałoby nagrodzić wszystkich, to jednak regulamin wymaga, by wybrać najlepszych z najlepszych. Jury po długich i burzliwych obradach zdecydowało i przyznało następujące nagrody:

KATEGORIA I

WYRÓŻNIENIE – Amelia Radosiewicz, Aleks Stelmasiak

III MIEJSCE – nie przyznano

II MIEJSCE – nie przyznano

I MIEJSCE – Julia Wójcik

KATEGORIA II

III MIEJSCE – Iga Gałaj

II MIEJSCE – Maria Wójcik

I MIEJSCE – Maria Galińska

KATEGORIA III 

III MIEJSCE – Alicja Majewska, Nela Żuchowicz

II MIEJSCE – nie przyznano

I MIEJSCE – Szymon Rembowski

KATEGORIA IV

III MIEJSCE – Maria Kopczyńska

II MIEJSCE – Aleksander Ferreira

I MIEJSCE – Amelia Kubiak, Natalia Owczarek

KATEGORIA V

III MIEJSCE – Izabela Świątkowska

II MIEJSCE – Zuzanna Radosiewicz

I MIEJSCE – Gabriela Zweigert

Wszystkim uczestnikom i Laureatom Festiwalu serdecznie gratulujemy pięknych występów. Dziękujemy za zainteresowanie naszym wydarzeniem i zapraszamy do udziału w jego kolejnych edycjach.

Skip to content