Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Moje widzenie świata – wystawa prac Bogumiły Jagody.

Mamy przyjemność zaprezentować wyjątkowe prace p. Bogumiły Jagody, malarki-samouka, która swoja przygodę z malarstwem rozpoczęła cztery lata temu.
W minioną niedzielę, 26 maja 2024 odbył się wernisaż wystawy „Moje widzenie świata”, na którym można było się spotkać z autorką prac, p. Bogumiłą, zadawać pytania i oglądać fascynujące obrazy.
Jak autorka sama o sobie mówi, ciągle się rozwija, chociaż nie ma formalnego wykształcenia plastycznego, bardzo dużo maluje i próbuje nowych technik malarskich.

Obrazy Bogumiły Jagody skupiają się wokół różnorodnej tematyki, w której jednak dominują obrazy o tematyce baśniowo-fantastycznej. Są to ciekawe wizje świata, przyrody, w których ogromne znaczenie ma kolorystyka, ale również zawarta w nich symbolika. Dodatkowym elementem, wzbogacającym wartość wystawy, była bajka, inspirowana tymi pracami, napisana przez przyjaciółkę rodziny autorki. Bajki jej mogliśmy wysłuchać podczas niedzielnego wernisażu.
Jak podkreśla autorka, zaczęło się od malarstwa intuicyjnego, gdzie na początku swojej artystycznej drogi, malując palcami, próbowała zapisać na płótnie swoje sny. Malowała wówczas anioły, w jej obrazach głównie wyrażone przez kolor i grę świateł. Na uwagę zasługują również kwiaty, które często są tematem obrazów. W tych obrazach widać różnorodność technik i malarskich eksperymentów, które w swoich pracach wykorzystuje autorka. Mniejszą grupę obrazów stanowią prace o tematyce religijnej – wizerunki maryjne.

Obecni na wernisażu goście, wśród których był również p. Grzegorz Ambroziak, Burmistrz Gminy Żychlin, zgodnie podkreślali niezwykłość wizji w oglądanych pracach. Wielu z oglądających zwracało uwagę na barwy, grę świateł, symbole w obrazach, a przede wszystkim na to, że są one pełne radości i zachwytu nad światem.

Kontakt z malarstwem i osobą p. Bogumiły Jagody dostarczył nam wielu wzruszeń, nie tylko artystycznych. Na wernisażu była obecna mama artystki, która z ogromną pasją opowiadała o obrazach córki. Moment, w którym autorka składała życzenia i wręczała mamie kwiaty z okazji Dnia Matki sprawił, że wszyscy obecni mieli mokre ze wzruszenia oczy. Była to niespodzianka, o której mama malarki nie wiedziała i jest nam szczególnie miło, że mogliśmy uczestniczyć w tej jakże pięknej i wzruszającej chwili.

Wystawa jest dostępna do oglądania w Żychlińskim Domu Kultury.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wystawy.

Skip to content