Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Baśniowe przygody w wierszach.

Nasz cykliczny Konkurs Recytatorski SŁOWEM MALOWANE doczekał się już trzeciej edycji. W tym roku motywem przewodnim konkursu uczyniliśmy hasło „Marzenie mam… o przygodach w baśniowym świecie”. Chcieliśmy zachęcić do odnalezienia wierszy będących poetycką ilustracją tezy, wyobraźnia jest siłą zdolną tworzyć nowe światy, pozwalającą na przezywanie niesamowitych przygód w fantastycznych krainach, niezwykłych przestrzeniach, gdzie wszystko jest możliwe. Z niecierpliwością czekaliśmy na dzień konkursowych przesłuchań, aby przekonać się, jak dzieci poradziły sobie z tym niełatwym wyzwaniem…

I nie zawiedliśmy się, gdyż 18 maja 2024 wysłuchaliśmy wierszy, które idealnie wpisały się tematykę konkursu, a wszystkie konkursowe wykonania dostarczyły nam wielu wzruszeń i niejednokrotnie zachwytu.
Konkurs rozstrzygaliśmy w trzech kategoriach wiekowych: dzieci 4-6, 7-9 i 10-12 lat. Cieszymy się z dużej ilości zgłoszeń – do konkursu zadeklarowało się 27 dzieci, a jeszcze bardziej jest nam miło, że na finał konkursu tak licznie przybyli rodzice i bliscy naszych uczestników. Sala wypełniła się wspaniałą, żywo i pozytywnie reagującą widownią, zatem dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności przed tak życzliwym i zacnym gronem.

Konkursowe Jury w składzie: Przewodnicząca, Agnieszka Wichrowska, nauczyciel języka polskiego, teatrolog, reżyser i opiekun Amatorskiego Teatru Niewielkiego w Gąbinie oraz członkowie Jury, Małgorzata Zielińska, reprezentująca Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Marii Kownackiej w Żychlinie i Renata Dziuba, wieloletni nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie, obecnie instruktor w Żychlińskim Domu Kultury stanęło w obliczu trudnego wyzwania. Przewodnicząca, podczas ogłoszenia werdyktu podkreślała, że spośród tak wielu poruszających prezentacji trudno jest wybrać tylko kilka, które zostaną nagrodzone, ale konkurs rządzi się swoimi prawami i trzeba wyłonić zwycięzców, chociaż sam fakt wzięcia udziału w konkursie, przygotowania prezentacji i zaprezentowania jej przed publicznością jest już zwycięstwem samym w sobie.

Wszystkim tegorocznym uczestnikom Konkursu Recytatorskiego serdecznie gratulujemy. Było magicznie i pięknie dzięki Waszym prezentacjom. Mogliśmy przenieść się w świat baśniowej wyobraźni i przeżyć piękne przygody dzięki wierszom, które tak wspaniale przygotowaliście. Dziękujemy Wam za te cudowne chwile.
Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy – byliśmy pod ogromnym wrażeniem waszych wystąpień.
Cudownej publiczności dziękujemy za obecność i życzliwość, a firmie Kellog’s dziękujemy za ufundowanie upominków dla dzieci biorących udział w konkursie.

Tegoroczni laureaci Konkursu Recytatorskiego SŁOWEM MALOWANE – „Marzenie mam… o przygodzie w baśniowym świecie”:

Kategoria 4-6 lat:
I MIEJSCE: Rozalia Strzelecka
II MIEJSCE: Iga Gałaj
III MIEJSCE: Karol Wojciechowski

Kategoria 7-9 lat:
I MIEJSCE: Zofia Kapes
II MIEJSCE: Nela Żuchowicz
III MIEJSCE: Wiktoria Gąsiorkiewicz

Kategoria 10-12 lat:
I MIEJSCE: Sara Parzęcka
II MIEJSCE: Oliwia Gos
III MIEJSCE: Nikola Kowalska

Uczestnicy konkursu otrzymali chipsy od firmy Kellog’s, oraz książeczki do kolorowania „Cztery pory roku z Żedekusiem”.
Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie, a laureatom życzymy kolejnych sukcesów.

Skip to content