Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Skok w czasy dinozaurów – warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci.

W czwartek, 22 lutego 2024 roku w Żychlińskim Domu Kultury gościliśmy uczniów klasy I i II Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie. Dzieci wraz z nauczycielami odwiedzili nas z okazji Dnia Dinozaura, który przypada 26 lutego i z tej okazji przygotowaliśmy warsztaty „Skok w czasy dinozaurów”.

Dzieci mogły wysłuchać krótkiej prelekcji na temat dinozaurów i ich czasów, której towarzyszyła mała wystawka, której centralną częścią były dwa szkielety dinozaurów – tyranozaura i spinozaura. Podczas prelekcji okazało się, że dzieci mają dużą wiedzę na temat dinozaurów i interesują się tym tematem.

Zadanie rytmiczne, które przygotował Maciej okazało się dosyć trudne, ale po kilku próbach dzieci poradziły sobie świetnie. Żeby dotrzymać tempa i nie pomylić sekwencji ruchów w takt dosyć szybkiej muzyki do filmu animowanego „Flinstonowie” trzeba było się nieźle napracować.

Kolejnym punktem warsztatów była zabawa w paleontologów – dzieci w tacach wypełnionych piaskiem odkrywały fragmenty kości, które potem składaliśmy w szkielety dinozaurów. Przy okazji można było sprawdzić, na ile dzieci uważnie słuchały prelekcji o dinozaurach i okazało się, że udzieliły poprawnej odpowiedzi na każde pytanie.

Z kolei zadanie plastyczne, też nie należące do najłatwiejszych, przyniosło dzieciom sporo radości. Wykonywaliśmy własne wersje szkieletów dinozaurów, przyklejając na przygotowanych szablonach różnej wielkości patyczki kosmetyczne, które imitowały kości.

Na zakończenie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia, gdzie dzieci zaprezentowały swoje wyjątkowe prace. Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom za udział w warsztatach. Cieszymy się z Waszej obecności na naszych zajęciach i mamy nadzieję na kolejne spotkanie już wkrótce!Skip to content