Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Wieczór z Karpiem!

17 lutego 2024 w Żychlińskim Domu Kultury mieliśmy okazję spotkać się z formułą kabaretu, jaką jest stand up. Jest to popularna forma występów komediowych, która swoją historią sięga początków XX wieku. Opiera się przede wszystkim na monologu wygłaszanym do publiczności. Stand-up to jedna z wielu form komediowych, polegająca na występie na scenie jednego komika, w jego własnym programie. Stand-uperzy zazwyczaj zawsze piszą żarty sami, często jednak współpracują z kolegami po fachu, aby stworzyć jak najzabawniejszą całość. Co więcej, artysta nigdy nie uczy się swoich żartów na pamięć. Nazwa stand-up pochodzi z Ameryki, tam jest to bardzo popularna forma rozrywki.

W sobotni wieczór wystąpił dla nas komik, stand-uper TOMASZ BARTKOWIAK w programie „Karp, wyjście z mułu”. Jak sam o sobie mówi – „Człowiek orkiestra: strażak, ratownik, muzyk
i stand’ uper. Czy da się to wszystko połączyć? Może rozgrzeję Was do czerwoności? Może
przyprawię Was o zawał serca? Być może będzie to muzyka dla Waszych uszu? Albo po prostu
będziecie pękać ze śmiechu!”


Jak na występ w konwencji stand up przystało było zabawnie, choć nie wszystkim odpowiadał taki typ humoru. Za występ serdecznie dziękujemy, tym bardziej, że część dochodu z biletów p. Tomasz przekazał na fundację Animalia pomagającą zwierzętom. Było mam miło gościć u nas tak nietuzinkową osobowość! Życzymy wielu sukcesów na stand-upowej scenie!

Skip to content