Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Trzydzieste urodziny Zespołu Wokalno-Instrumentalnego MELODIA

Wtorkowe popołudnie 13 lutego 2024 upłynęło nam pod znakiem pięknej i wzruszającej uroczystości, jaką był Jubileusz 30-lecia założenia Zespołu Wokalno-Instrumentalnego MELODIA przy Klubie Seniora „Radość”.

Ani się obejrzeliśmy, a minęła kolejna rocznica… Trzydzieści już lat Zespół towarzyszy nam podczas wielu wydarzeń i uroczystości, reprezentuje Żychliński Dom Kultury i Gminę Żychlin podczas różnych przeglądów i festiwali… Trzydzieści lat wspólnych spotkań, wspólnego śpiewania…

I członkom Zespołu i zaproszonym na tę uroczystość Gościom zakręciła się w oku łza podczas miłego wieczoru wspomnień. Na jubileuszowym spotkaniu obecni byli p. Elżbieta Sikora, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żychlinie, p. Grzegorz Ambroziak, Burmistrz Gminy Żychlin, p. Teresa Ziółkowska, były Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Żychlinie oraz p. Roman Baranowski, pierwszy instruktor muzyczny Zespołu. Naszą uroczystość przez chwilę swoją obecnością zaszczycił p. Zbigniew Gałązka, Zastępca Burmistrza Gminy Żychlin. W tak zacnym gronie mogliśmy świętować urodziny naszego Zespołu.

Na początku goście wysłuchali mini koncertu w wykonaniu Zespołu, który składał się z wiązanki ludowych i biesiadnych piosenek. Opiekę muzyczną nad Zespołem sprawują p. Grzegorz Dzięgielewski, p. Maciej Dzięgielewski i p. Mieczysław Stańczyk. Po wysłuchaniu piosenek nadszedł czas na wspomnienia, Goście zabierając głos, składali życzenia i gratulacje dla Zespołu. Każdy z członków Zespołu otrzymał list gratulacyjny, a przemiłą niespodzianką dla Zespołu był tort ufundowany przez Magdalenę Modrzejewską-Rzeźnicką.

Wierzymy, że Zespół nadal z sukcesami będzie kroczył ścieżką artystycznego powołania. Życzymy, aby ta działalność przynosiła zawsze radość, satysfakcję i zadowolenie, aby trud był wynagradzany wdzięcznością i sukcesami, aby nie zabrakło entuzjazmu i energii na kolejne lata wspólnej pracy w Zespole Wokalno-Instrumentalnym „Melodia”.

Skip to content