Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

O Zimowych Warsztatach z Kulturą słów kilka…

W okresie ferii zimowych w Żychlińskim Domu Kultury odbywały się zajęcia w ramach Zimowych Warsztatów z Kulturą. Na zajęcia zaprosiliśmy dzieci z klas I-III szkoły podstawowej i z radością powitaliśmy dwie trzydziestoosobowe grupy dzieci w obu tygodniach ferii.

W ramach naszej propozycji warsztatów dzieci mogły uczestniczyć w zajęciach plastycznych i rękodzielniczych, zajęciach sportowych i rekreacyjnych, zabawach integracyjnych i edukacyjnych. Wszystkie zaproponowane aktywności sprawiły wiele radości zarówno dzieciom, jak i wychowawcom.

W ramach zajęć plastycznych w tym roku dzieci mogły wykonać dwie ciekawe prace, mianowicie organizer na ołówki i kredki w technice origami modułowego oraz walentynkową kartkę w technice iris folding. Z pomocą wychowawców nawet najmłodsi uczestnicy zajęć poradzili sobie doskonale i wykonali obie prace. Niektórym dziewczynkom tak spodobała technika iris folding, że wykonały kilka kartek, co nas bardzo cieszy.

Propozycja zajęć rękodzielniczych jak każdego roku wywołała wśród dzieci furorę. Na zajęciach dzieci wykonywały cztery prace, które stały się fajną pamiątką po naszych zajęciach.Z pomocą wychowawców uczestnicy zajęć wykonali dekorację pokoju w formie tańczącej baletnicy, urodzinową piszczącą zabawkę w kształcie żabki, walentynkową laurkę wykonaną z pomocą własnoręcznie zrobionych stempli oraz zabawkę z kolorowych paseczków papieru.

Nieodmienną popularnością podczas naszych zajęć cieszyły się warsztaty prasowania koralików. Już od kilku lat dzieci chętnie układają za pomocą szablonów swoje obrazki, które potem utrwala się za pomocą gorącego żelazka. Powstają w ten sposób wizerunki postaci z kreskówek lub gier komputerowych czy innych bliskich dzieciom tematów. Dzieci stworzyły sobie całe kolekcje koralikowych obrazków na pamiątkę naszych zimowych spotkań.

Zajęcia sportowe i rekreacyjne to ten rodzaj aktywności, który lubią wszyscy i chętnie angażują się do drużynowej rywalizacji. W tym roku zaproponowaliśmy dzieciom kilka fajnych i emocjonujących zabaw: „Wyścig dżdżownic”, „Szybki żółwik”, „Szybka przekładanka”, „W tanecznym kręgu” i inne. Koronną konkurencją w naszych sportowych rozgrywkach było przeciąganie liny, do którego zaangażowały się dzieci i wychowawcy. Zabawy przy tym było co niemiara!

Równie emocjonujące były rozgrywki w „Państwa – Miasta”, które już od jakiegoś czasu realizujemy podczas zimowych zajęć z dziećmi. Ta zabawa, oparta na znanym formacie rodzinnej gry stwarza dobrą okazję do integracji dzieci i wychowawców, a przy tym pozwala bawić razem i uczyć rywalizacji w duchu fair-play. Temu miało służyć również butelkowe wyzwanie oraz rozgrywki w „Quizolandii”, gdzie dzieci odgadywały zwierzęta po oczach i po ogonach.

Przerwy śniadaniowe również wykorzystaliśmy, aby razem z dziećmi pooglądać bajki. Potem sprawdzaliśmy, na ile uważnie dzieci je oglądały, zadając pytania dotyczące bajek podczas rozgrywek „Quizolandia”. W środę, 7 lutego odwiedziły nas panie z Sanepidu, które przekazały dla dzieci książeczki na temat zdrowego odżywiania się.

Był to czas beztroskiej i radosnej zabawy, za którą dziękujemy wszystkim dzieciom. Rodzicom dzieci dziękujemy za zaufanie i owocną współpracę. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczestników Zimowych Warsztatów z Kulturą wraz z Rodzicami.

Skip to content