Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Podwieczorek z GWIAZDĄ!

Laura Łącz – aktorka, reżyser i pisarka. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie oraz jako drugi fakultet wydział filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od czasu ukończenia Akademii Teatralnej była aktorką Teatru Polskiego w Warszawie. Zagrała kilkadziesiąt ról w filmach fabularnych i serialach. Od ok. 20 lat odtwarza postać Gabrieli w serialu Klan. Od lat prowadzi Teatr „KARTA”, w ramach którego reżyseruje sztuki teatralne największych autorów światowych, dokonując własnych adaptacji. Jako stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Bankowej im. Leopolda Kronenberga prowadzi dla dzieci warsztaty poetyckie i teatralne, specjalizując się przy tym w dokonywaniu adaptacji utworów literackich i pisaniu na ich podstawie własnych scenariuszy.
 
  Od lat prowadzi też Agencję Artystyczną i własne Wydawnictwo „Laura”. Pisze bajki, opowiadania, słuchowiska radiowe, sztuki teatralne, wiersze i teksty piosenek dla najmłodszych. Ostatnio ukazała się 3-tomowa powieść dla dzieci i młodzieży pt.: „Klara,
królewna baletnica”, która rozeszła się w bardzo dużym nakładzie. Jest autorką wierszy, bajek i opowiadań ukazujących się w czasopismach dziecięcych. Współpracowała m.in. z „Misiem”,„Świerszczykiem”, „Domowym Przedszkolem”, „Ciuchcią”, „Pentliczkiem”, itp.

Skip to content