Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Uczta dla ucha w Żychlińskim Domu Kultury

Na niedzielny wieczór, 12 listopada 2023 zaproponowaliśmy Mieszkańcom niezwykłe wydarzenie, jakim był wyjątkowy koncert „Dwa światy w czterech dłoniach” w wykonaniu artystów tworzących duet fortepianowy „Aleami Piano Duo”.

Aleami Piano Duo to zespół założony w 2017 roku przez Aleksandrę Pazdygę-Chojnacką i Michała Chojnackiego. Oboje są absolwentami Łódzkiej Akademii Muzycznej, współpracę w duecie fortepianowym rozpoczęli pod kierunkiem dr hab. Adama Manijaka. Obecnie doskonalą swoje umiejętności na studiach podyplomowych w krakowskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem dr hab. Bartłomieja Kominka, prof. AMKP.
Początkowo zespół skupiał się na wykonywaniu i rozpowszechnianiu nieznanych kompozycji fortepianowych inspirowanych muzyką jazzową. Z czasem muzycy zaczęli eksplorować szerszy repertuar przeznaczony na duet fortepianowy, wykonując twórczość reprezentującą różne epoki i style. Duet został wyróżniony wieloma nagrodami na konkursach kameralnych, m.in.: I nagrodą w kategorii duetów fortepianowych oraz II nagrodą w kategorii duetów na cztery ręce na 31. Roma International Piano Competition, I nagrodą na 7. Danubia Talents International Competition, I nagrodą w kategorii duetów fortepianowych, nagrodą specjalna za wykonanie utworu współczesnego oraz nagrodą krytyków muzycznych na 13. Concorso Pianistico Europeo premio speciale „Don Enrico Smaldone” w Angri, byli również półfinalistami III edycji Konkursu Muzyki Polskiej.
Aleami Piano Duo prowadzi intensywną działalność koncertową występując na festiwalach muzycznych, takich jak Duettissimo czy Musica Moderna. Duet znany jest również ze swojego zaangażowania w działania na rzecz promocji polskiej muzyki wśród młodej publiczności.

Artyści zaprezentowali swój kunszt 12 listopada, koncert był muzyczną niespodzianką dla Mieszkańców z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Możliwość uczestniczenia w koncercie była dla wszystkich wyjątkowym przeżyciem. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za chwile pełne wzruszenia i zachwytu nad pięknem muzyki. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś spotkamy się na scenie Żychlińskiego Domu Kultury.

Skip to content