Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Szaradziści spotkali się w Żychlinie!

14 października po raz pierwszy w Żychlińskim Domu Kultury odbyły się Ogólnopolskie Szaradziarskie Mistrzostwa Żychlina. Do rywalizacji przystąpiło 20. Uczestników z różnych zakątków naszego kraju. Punktualnie o 11.00 zebranych szaradzistów powitała Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, Dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury. Po przypomnieniu zasad, Uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zadań przygotowanych na tegoroczne mistrzostwa. Nad merytoryczną oprawą mistrzostw czuwali członkowie Klubu Szaradzistów Labirynt z Torunia – Sławomir Prusiecki oraz Wojciech Pietruszewski, którzy po zakończeniu rywalizacji zajęli się również sprawdzeniem i rozstrzygnięciem mistrzostw.

W przerwie, Uczestnicy, którzy wzięli udział w tegorocznych Mistrzostwach zostali zaproszeni na krótką wycieczkę do Muzeum-Zamku w Oporowie. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować Dyrektor Muzeum – Annie Majewska-Rau – za możliwość zwiedzenia Zamku.

Po wizycie w Oporowie, wszyscy ponownie zgromadzili się w sali widowiskowej Żychlińskiego Domu Kultury, gdzie nastąpiło rozstrzygnięcie Mistrzostw.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce, nagroda finansowa w wysokości 500 PLN – Paweł Kustroń

II miejsce, nagroda finansowa w wysokości 300 PLN – Dawid Kupiec

III miejsce, nagroda finansowa w wysokości 200 PLN – Dorota Garbacik

Wszyscy Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki, w postaci gadżetów promocyjnych Żychlińskiego Domu Kultury.

Słowa uznania kierujemy do naszych Partnerów, którzy wsparli nas w organizacji tegorocznej edycji Mistrzostw, a mianowicie dziękujemy przedstawicielom – Klubu Szaradzistów Labirynt z Torunia oraz Firmie Kellogg’s. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowali Wydawnictwo Bauer, Redakcja „Rozrywki”, „Nowy Łowiczanin, portal eKutno oraz Radio Q.

Jesteśmy przekonani, że Mistrzostwa Szaradziarskie na stałe zagoszczą w kalendarzu wydarzeń Domu Kultury! Do zobaczenia zatem w przyszłym roku!

Skip to content