Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

W starym kinie, pięknie gra się na pianinie…

1 września 2023 o godzinie 19.00 zaproponowaliśmy mieszkańcom Żychlina seans filmowy w plenerze!

Postanowiliśmy do współpracy zaprosić pracowników Biblioteki Miejskiej w Żychlinie, by również i ta szacowna instytucja mogła wpisać się w obchody Święta Miasta, w tym roku wyjątkowego, gdyż świętować będziemy 626 urodziny miasta i z tej okazji świętowanie zostało rozłożone na trzy dni.

Całe przedsięwzięcie, czyli Piątek w Starym Kinie zaplanowaliśmy w parku przy Bibliotece Miejskiej w Żychlinie o godzinie 19.00. Pogoda na szczęście dopisała, leżaki przygotowane, tak samo jak ekran projekcyjny i nagłośnienie. Do obejrzenia zaproponowaliśmy dwa filmy z Charlie Chaplinem – „Charlie się żeni” i „Charlie strażakiem”. Nasze kino plenerowe przygotowaliśmy w bardzo oryginalnej odsłonie – projekcji filmu towarzyszyła muzyka wykonywana na żywo przez artystów – multiinstrumentalistów, tworzących Orkiestrę im. Ludwika Sarskiego. Było to bardzo ciekawe i nowe doświadczenie, móc na chwile przenieść się w klimat dawnego kina.

Mamy nadzieję, że taka inicjatywa spodoba się mieszkańcom i jeszcze kiedyś zorganizujemy podobny seans. Dziękujemy mieszkańcom za wspólne oglądanie, muzykom z Orkiestry im. Ludwika Sarskiego za piękne i nastrojowe granie, naszym koleżankom z Biblioteki Miejskiej w Żychlinie za zaangażowanie w realizację naszego wspólnego wydarzenia!

Skip to content