Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Strażacka Sobota z Żychlińskim Domem Kultury!

2 września 2023 upłynął pod znakiem Strażackiej Soboty. Przed remizą oraz na targowicy miejskiej zarówno dzieci, jak i dorośli mogli skorzystać z wielu przygotowanych przez Ochotnicza Straż Pożarną, Młodzieżową Drużynę Pożarniczą oraz Zarząd OSP w tym dniu atrakcji. Był grill, grochówka, kiermasz domowych ciast, loteria fantowa, ścianka wspinaczkowa, czyli dla każdego coś dobrego!

Strażackie święto, które wpisało się w obchody 626 urodzin miasta rozpoczęło się od przejazdu ulicami miasta strażackich pojazdów i wozów, było głośno, jak przystało w dniu strażackiego święta! Niewątpliwą atrakcją był pokaz mody, gdzie zaprezentowane zostały zarówno stroje strażackie, jak również kreacje zaprojektowane i wykonane w Pracowni Krawieckiej „Igłą i Nitką” pod kierunkiem Iwony Pełki w Żychlińskim Domu Kultury. W rolę modelek i modeli wcielili się członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Żychlina oraz pracownicy Żychlińskiego Domu Kultury i zaproszeni do pokazu przyjaciele. Dzień zwieńczyliśmy koncertem grupy TM Brass z Tomaszowa Mazowieckiego pod kierunkiem Kamila Wrony z gościnnym występem Macieja Dzięgielewskiego.

Działo się dużo i działo się pięknie, było kolorowo i gwarnie – w końcu obchodziliśmy urodziny naszego Żychlina! Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za obecność, za życzliwość z jaką przyjęliście naszą kolekcję. Miło było współpracować przy organizacji tego wydarzenia.

Skip to content