Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

1 września – pamiętamy!

Początek września to dla nas data szczególnie przejmująca, gdyż wiąże się z tragicznym wydarzeniem, jakim w naszej historii jest wybuch II Wojny Światowej i agresja hitlerowskich Niemiec na Polskę. To wydarzeniem odbiło się piętnem na historii naszej i historii świata na długie lata, a pamięć o tych wydarzeniach i tych wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie wolności, ludzkiej godności i wartości chrześcijańskich stała się obowiązkiem kolejnych pokoleń.

Idąc za tą powinnością Przewodnicząca Rady Miasta w Żychlinie oraz Burmistrz Gminy Żychlin zaprosili mieszkańców gminy Żychlin na obchody upamiętniające 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W zaplanowanych obchodach uwzględniono złożenie kwiatów w asyście pocztów sztandarowych na mogiłach żołnierzy w Dobrzelinie, złożenie kwiatów w asyście pocztów sztandarowych oraz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na mogiłach żołnierzy w Śleszynie, uroczystą Mszę Świętą w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Żychlinie oraz przemarsz na cmentarz parafialny w asyście pocztów sztandarowych, przemówienie Burmistrza Gminy Żychlin, p. Grzegorza Ambroziaka i złożenie kwiatów na mogiłach żołnierzy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy za tak liczny odzew na nasze zaproszenie. Jesteśmy dumni, że pamięć o tragicznej historii naszego narodu jest bliska i ważna dla tak wielu z nas. Czcimy pamięć poległych w nadziei, żebyśmy nie musieli nigdy doświadczać wojny i związanego z nią cierpienia. Drodzy Państwo, nigdy więcej wojny!

Skip to content