Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Wakacyjne sukcesy Śleszynianek!

23 lipca 2023 roku Zespół Wokalno-Instrumentalny Śleszynianki wziął udział w III Festiwalu Zespołów Ludowych i Kapel podczas Dni Folkloru w Niesułkowie. Jak czytamy na stronie Organizatora: Dzień Folkloru to święto kultury, tradycji i obrzędów ludowych, które jest organizowane co roku i przyciąga wielu pasjonatów. Wydarzenie to promuje przede wszystkim muzykę, kulinaria oraz rękodzieło regionu. Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tak wyjątkowym i barwnym spotkaniu, cieszymy się tym bardziej, że Zespół Wokalno-Instrumentalny Śleszynianki zdobył wyróżnienie. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość zaprezentowania naszych umiejętności podczas Dni Folkloru.

5 sierpnia 2023 roku Zespół gościł w Leszczynku na III Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Ludowej „Złota Leszczyna”. Do tegorocznej edycji wydarzenia wpłynęło 20 zgłoszeń od zespołów z całej Polski, a o najwyższe laury rywalizowało 16 zespołów wokalno-instrumentalnych i kapel.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk i Wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach trwałości projektu pn. „Rozwój gospodarki turystycznej w gminie Kutno poprzez wykorzystanie walorów przyrodniczych i dziedzictwa kulturowego”, współfinansowanego przez Unię Europejską. Jest nam miło, ze mogliśmy zaznaczyć swoją obecność w tak istotnym wydarzeniu.

Skip to content