Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Wakacyjne Warsztaty z Kulturą na finiszu…

Pogoda w lipcu rozpieszcza nas wysokimi temperaturami i upalną pogodą. W Żychlińskim Domu Kultury niezależnie od pogody dzieje się dużo.
W poniedziałek, 3 lipca 2023 powitaliśmy na Wakacyjnych Warsztatach z Kulturą drugą grupę dzieci, z którymi bawiliśmy się wspólnie podczas zajęć. W programie zajęć mieliśmy zajęcia plastyczne, warsztaty krawieckie, zajęcia rytmiczno- wokalne oraz zajęcia rekreacyjno – sportowe.
Podobnie jak w poprzednim tygodniu dzieci spędziły kilka godzin w Pracowni Krawieckiej i uszyły saszetkę na napój. Tym razem grupa była liczniejsza, więc p. Iwona Pełka z p. Joanną Cieniewską miały pełne ręce roboty. Ale wszyscy stanęli na wysokości zadania i saszetki zostały pięknie uszyte i ozdobione.
Pan Maciej Dzięgielewski i p. Błażej Nowakowski zaprosili dzieci do sportowej rywalizacji – zajęcia w Domu Kultury nie mogłyby się odbyć bez zawodów (p. Błażej byłby niepocieszony…)
Starannie przemyślane konkurencje wszystkim dostarczyły wiele frajdy, a dzieci wykazały wspaniałym zaangażowaniem w duchu fair play.
Zajęcia rytmiczne, które przygotował p. Maciej Dzięgielewski do piosenki „Wyginam śmiało ciało!” były wspaniałym pretekstem do wspólnej, radosnej zabawy. Dzieci mogły popuścić wodze wyobraźni i razem z p. Maćkiem przygotować ruchową interpretację tego utworu.
Podobnie jak w ubiegłym tygodniu znalazła się liczna grupa miłośników koralikowych prasowanek. Powstało tak wiele różnych, pięknych prac, że żelazko nam się nieco od pracy zmęczyło 🙂 A piłkarzyki i inne gry zręcznościowe to klasyki w naszych warsztatach. Też były eksploatowane przez wielbicieli gier zespołowych.
W środę, 05.07.2023 mieliśmy gości – odwiedzili nas Harcerze z zaprzyjaźnionej 46 Drużyny Harcerskiej „Egida”, którzy opowiedzieli dzieciom o idei ruchu harcerskiego i zaprosili wszystkich do wspólnego śpiewania harcerskich piosenek z towarzyszeniem gitary, oczywiście. Znalazł się również czas na zabawy integracyjne, które zaproponowali i poprowadzili harcerze.
Natomiast w piątek, 07.07.2023 dzieci wraz z instruktorami odwiedzili Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. M. Kownackiej w Żychlinie. Tam mieli okazję wziąć udział w akcji „Zabierz książkę na wakacje” i rozejrzeć się po Bibliotece.
To był czas bardzo intensywny i radosny. Z żalem zamykamy tegoroczne Wakacyjne Warsztaty z Kulturą, a wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas i super zajęcia. Teraz jednak przyszedł czas odpoczynku, również i dla nas. Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, pozdrawiamy serdecznie z Żychlińskiego Domu Kultury – Joanna Cieniewska, Iwona Pełka, Maciej Dzięgielewski i Błażej Nowakowski.

Skip to content