Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Wakacyjne Warsztaty z Kulturą!

W okresie wakacyjnym Dom Kultury nie zwalnia tempa! Dla dzieci z terenu Gminy Żychlin przygotowaliśmy ofertę zajęć warsztatowych, zawierającą zajęcia o różnej tematyce. Wszyscy bawimy się razem z dziećmi i trzeba powiedzieć, że jest to fajny czas. Dom kultury rozbrzmiewa dziecięcym śmiechem, odgłosami sportowej rywalizacji – jest wesoło i gwarnie. Tak, jak lubimy…

Dzieci mogły skorzystać z propozycji Pracowni Krawieckiej „Igłą i Nitką”, gdzie pod kierunkiem instruktorek, p. Joanny Cieniewskiej i p. Iwony Pełki przygotowały praktyczną i pomysłową saszetkę na napój. Przedmiot przydatny podczas letnich wycieczek i zabaw na powietrzu będzie fajna pamiątką z tegorocznych warsztatów.

Z kolei p. Maciek Dzięgielewski podczas warsztatów rytmiczno-wokalnych razem z dziećmi przygotowywał ruchową interpretację do znanego hitu „Wyginam śmiało ciało!”. Podczas zajęć dzieci przygotowały prosty układ choreograficzny, a było przy tym wiele śmiechu, radości i zabawy.

W pracowni plastycznej p. Joanna Cieniewska i p. Iwona Pełka przeprowadziły warsztaty „Eko-torba”, na których dzieci zaprojektowały, a następnie wykonały torbę wielorazowego użytku. Można będzie zabierać ją na zakupy, ograniczając użycie plastikowych, jednorazowych toreb, co ma istotne znaczenie dla ochrony środowiska.

Oczywiście nie byłoby naszych warsztatów bez sportowej rywalizacji na wesoło. Przygotowane przez p. Błażeja Nowakowskiego i Macieja Dzięgielewskiego konkurencje obudziły w dzieciach ducha sportowej rywalizacji!” Bieg Wielkiej Stopy”, „Wyścigi Dżdżownic”, „Tunelowe Pełzacze” i „Podaj Dalej!” to najważniejsze konkurencje tegorocznych rozgrywek. Emocje udzieliły się również instruktorom, którzy dopingowali swoje drużyny tak mocno, że ochrypli.

Kulminacyjnym punktem tegorocznych Wakacyjnych Warsztatów z Kulturą był Turniej „Państwa-Miasta”. Wszyscy z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie gry, a sama rywalizacja dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Na zakończenie rozgrywek dzieci otrzymały chipsy, które ufundowała firma Kellogg.

Stałymi punktami naszych Wakacyjnych Warsztatów z Kulturą są warsztaty prasowania koralików, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Tak samo jak gry zręcznościowe – piłkarzyki i minibilard. Zawsze znajdzie się grupa chętnych do rozgrywek. Zainteresowane dzieci mogą również pośpiewać – zestaw do karaoke jest zawsze przygotowany.

Czas spędzony z dziećmi jak zwykle minął nam zbyt szybko. Dopiero rozpoczęły się zajęcia a już trzeba było je kończyć… Dziękujemy wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w naszych zajęciach w pierwszym tygodniu. Świetnie się z Wami bawiliśmy, było super!
Pozdrawiamy Was i życzymy pięknych, udanych wakacji –
Joanna Cieniewska, Iwona Pełka, Maciej Dzięgielewski, Błażej Nowakowski.

Skip to content