Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Festiwalowe zmagania zakończone!

Festiwal Piosenki Dziecięcej „Czerwone Jabłuszko” to jedna z wielu cyklicznych imprez w Żychlińskim Domu Kultury. W tym roku, 7 czerwca 2023 zorganizowaliśmy V edycję naszego Festiwalu, do którego zaprosiliśmy dzieci z gminy Żychlin i nie tylko.
Jak mówiła p. Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, witając uczestników Festiwalu, wydarzenie to z każdym rokiem zyskuje większy zasięg, co cieszy nas bardzo, gdyż mamy możliwość poznać utalentowane wokalnie dzieci również z innych ośrodków kultury. Istotnym jest również fakt, że nasz Festiwal stwarza przestrzeń do artystycznych spotkań, na czym korzystają wszyscy.

W tym roku mogliśmy wysłuchać 24 wystąpień w czterech kategoriach wiekowych. Jury konkursowe w składzie: p. Justyna Ozdowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżanowie, p. Mariusz Jagielski, wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi Delegatura w Kutnie i p. Maciej Dzięgielewski, instruktor śpiewu w Żychlińskim Domu Kultury nie miało dzisiaj łatwego zadania. Niemniej jednak konkurs rządzi się swoimi prawami, choć serce chciałoby nagrodzić wszystkich, to jednak regulamin wymaga, by wybrać najlepszych z najlepszych. Jury po długich i burzliwych obradach zdecydowało i przyznało następujące nagrody:

w kategorii II
III miejsce ex aequo – Maria Wójcik, Nela Żuchowicz
II miejsce – Maja Rymarkiewicz
I miejsce – Szymon Rembowski

w kategorii III
III miejsce – nie przyznano
II miejsce – Maria Kopczyńska
I miejsce – Amelia Kubiak

w kategorii IV
wyróżnienie ex aequo – Aleksandra Drewkowska, Zuzanna Radosiewicz
III miejsce ex aequo – Zofia Cieniewska, Lena Ostrowska
II miejsce – Alicja Dmowska
I miejsce – Izabela Świątkowska

w kategorii V
III miejsce – nie przyznano
II miejsce – Karolina Kreja
I miejsce – Aleksandra Michalska

Nagrodą specjalną Dyrektora Żychlińskiego Domu Kultury, Magdaleny Modrzejewskiej-Rzeźnickiej wyróżniona została Martyna Paterczyk.

Wszystkim uczestnikom i Laureatom konkursu serdecznie gratulujemy pięknych występów. Dziękujemy za zainteresowanie naszym konkursem i zapraszamy do udziału w jego kolejnych edycjach.

Skip to content