Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Podsumowujemy rok artystyczny w Żychlińskim Domu Kultury!

W kończącym się roku szkolnym w Żychlińskim Domu Kultury działały sekcje taneczne, plastyczne, wokalne, gry na instrumentach muzycznych i teatralne. Tradycją naszego Domu Kultury jest, aby podsumowanie naszych działań w tych sekcjach było ważnym i uroczystym wydarzeniem.

W tym roku odbyło się ono pod hasłem „Mamo! Tato! Kochamy Was!” Przygotowany przez Dzieci i Instruktorów koncert był dedykowany właśnie Rodzicom, którym należą się ogromne podziękowania. W niedzielne popołudnie, 4 czerwca 2023 roku o godzinie 17.00, sala widowiskowa w Żychlińskim Domu Kultury wypełniła się gośćmi – wielu rodziców, dziadków, innych członków rodziny zawitało do nas, żeby zobaczyć na scenie swoje pociechy.

Jako pierwsze zaprezentowały się dzieci z grup tanecznych, prowadzonych przez p. Joannę Gąsiorowską. W Żychlińskim Domu Kultury funkcjonują dwie grupy taneczne: „Mix taneczny” dla maluchów oraz „Hip-Hop”. W wykonaniu obu grup zobaczyliśmy krótkie układy taneczne, nad którymi dzieci pracowały w ostatnim czasie. W pokazie solowym zobaczyliśmy również Sarę Parzęcką, która uczęszcza na zajęcia tańca „Hip-Hop”.
Jako kolejni zaprezentowali się uczniowie p. Anny Kwiatkowskiej, która w Żychlińskim Domu Kultury prowadzi zajęcia z gry na pianinie i keyboardzie. Uczniowie i uczennice pani Ani – Kaja Sołtyszewska, Gabriela Szubka, Martyna Myszewska i Alicja Ważyńska zaprezentowali się w krótkich utworach muzycznych, nad przygotowaniem których pracowali pilnie w ostatnim miesiącu zajęć.
Nie byłoby naszego koncertu bez uczniów p. Jacka Kurnatowskiego, który w Żychlińskim Domu Kultury prowadzi zajęcia z gry na gitarze i ukulele. Z przyjemnością wysłuchaliśmy utworów muzyki popularnej w aranżacji gitarowej wykonanych przez Jana Kucharskiego i Amelię Białecką.
Uczniowie p. Macieja Dzięgielewskiego wystąpili na zakończenie naszego koncertu. W sekcji gry na pianinie w naszym koncercie wystąpili Aleksander Jastrzębski, Marysia Jankowska, Eliasz Mrowicki, Ewa Sakowska Zosia Rewers oraz Aleksandra Ancerowicz. P. Maciek może pochwalić się zdolnymi, młodymi wokalistami, gdyż w Żychlińskim Domu Kultury prowadzi zajęcia wokalne z grupą „Rozśpiewani” oraz indywidualne zajęcia śpiewu. W koncercie wzięła udział grupa „Rozśpiewani” i solistka, Oliwia Sobierańska.
Przy okazji koncertu mogliśmy również zobaczyć prace uczniów sekcji plastycznych, prowadzonych przez p. Joannę Cieniewską. Uczniowie p. Asi zaprezentowali swoje prace z zajęć Akademii Rysunku i Malarstwa, zajęć Papieroplastyki oraz Plastyki.
Przy okazji naszego koncertu zaprezentowaliśmy także twórczość dzieci, które zgłosiły się do Przeglądu Twórczości Szkolnej. W kategorii Twórczość Teatralna wystąpiła Kalina Sobiecka z monologiem Klitusia Bajdusia, bohatera książki Marii Kownackiej, a w kategorii Twórczość Plastyczna na wystawie przygotowanej w sali widowiskowej mogliśmy podziwiać prace uczniów klas IV, V, VI, VII, VIII Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie.

Wszystkim uczniom sekcji artystycznej serdecznie gratulujemy talentów i umiejętności. Jesteśmy z Was dumni i życzymy wielu sukcesów. Naszym Instruktorom z całego serca dziękujemy za ten rok szkolny, dziękujemy za Wasz czas, zaangażowanie w działania sekcji i wydarzenia w Żychlińskim Domu Kultury. Wszystkim życzymy udanych wakacji i już cieszymy na spotkanie w następnym roku szkolnym.

Skip to content