Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

O bocianach słów kilka… Warsztaty edykacyjno-artystyczne w ŻDK!

Nie wszyscy to wiedzą, ale 30 kwietnia przypada Dzień Bociana Białego.
Bociany to ptaki powszechnie znane i lubiane, będące symbolem szczęścia i powodzenia, a poza tym bardzo bliskie naszym sercom, gdyż według danych, w Polsce zamieszkuje co czwarty bocian na świecie.
Dlatego też bohaterem naszych ostatnich w tym cyklu warsztatów edukacyjno-artystycznych był właśnie bocian. Warsztaty przeprowadziliśmy dla dwóch grup przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Żychlinie – odwiedziły nas „Wesołe Nutki” oraz „Smerfy” wraz z wychowawczyniami i p. Dyrektor, Ewą Florczak.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przeczytania opowiadania A. Widzowskiej „Powrót bociana” i rozmowy z dziećmi o bocianach. Następnie wspólnie obserwowaliśmy transmisję na żywo z gniazda bocianów, którą umożliwiło Stowarzyszenie „Pomagam bocianom” Ośrodek Rehabilitacji na Pasiece. Dzięki uprzejmości prowadzących ten ośrodek dzieci mogły z bliska obejrzeć bocianie pióra. Podczas podglądania sympatycznej, bocianiej rodzinki rozmawialiśmy o ciekawostkach dotyczących bocianów. A potem p. Maciej zaprosił dzieci do wspólnej zabawy – z przyjemnością uczestniczyliśmy w zabawach rytmicznych i ruchowych, które Maciek przygotował z okazji Dnia Bociana. A na zakończenie naszych warsztatów dzieci pod kierunkiem p. Joanny, naszej plastyczki własnoręcznie wyklejały makietkę bocianiego gniazda.
Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Żychlinie za przemiłe spotkanie. Jak zawsze było fantastycznie spotkać się z Wami i wspólnie bawić się podczas warsztatów. W tym roku szkolnym to już ostatnie warsztaty, w nowym roku szkolnym rozpoczniemy kolejny cykl zajęć i będzie nam miło gościć Was po wakacjach. Za ten rok szkolny pełen wrażeń wszystkim nauczycielom i dzieciom, które uczestniczyły w warsztatach serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia już wkrótce – Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski i Renata Dziuba.

PS. Udostępniamy również link do strony Stowarzyszenia – jeśli chcecie, to odwiedźcie rodzinkę bocianów w ich gnieździe
https://youtu.be/dqlaDW5L3Zs

Skip to content