Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Piątek z Lego!

Wreszcie nadszedł czas na warsztaty edukacyjne z klockami Lego! 28 kwietnia 2023 odwiedzili nas nasi przemili edukatorzy z firmy Edukido – p. Justyna i p. Marcin. Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się w ten miły przedmajówkowy piątek. Nasi goście , tak jak poprzednim razem przywieźli wielką górę klocków Lego, z których dzieci będą układały makietę średniowiecznego zamku.
Przed dziećmi naprawdę poważne wyzwanie – zbudowanie takiej konstrukcji wymaga naprawdę dużego skupienia i uwagi… Ale wierzymy, że wspólnymi siłami dzieci poradzą sobie doskonale 🙂

Zanim dzieci przystąpiły do budowania, p. Marcin przedstawił kilka ważnych faktów na temat średniowiecznych zamków, ich mieszkańców, zwyczajów tam panujących, itp. Potem dzieci podzieliły się pracą i budowały różne elementy średniowiecznej warowni: wieże, bramę z mostem zwodzonym, salę tronową, stajnie… Żeby wypełnić tak dużą makietę trzeba było włożyć dużo pracy. Efekty pracy w pierwszej grupie były imponujące, co można zobaczyć na zdjęciach.

Klocki to zawsze mnóstwo frajdy. Tym razem też nie było inaczej. Bawiliśmy się świetnie razem z naszymi Przyjaciółmi z firmy Edukido. Dziękujemy za fantastycznie spędzony czas. Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za zainteresowanie warsztatami. Do następnego spotkania!
(opr. R. Dziuba)


Skip to content