Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Sekretne życie instrumentów muzycznych.

Grupa Teatralna Uniwersytetu Trzeciego Wieku przygotowała dla dzieci niespodziankę w postaci zabawnego spektaklu „Bajka o instrumentach”. Przedstawienie przygotowane przez p. Agnieszkę Wichrowską, według jej pomysłu i w jej reżyserii, złożone było z wierszy, których bohaterami były instrumenty muzyczne. całości dopełniła dekoracja, na którą złożyły się instrumenty muzyczne, których w naszym Domu Kultury nie brakuje.
Nasi fantastyczni Seniorzy z pasją i werwą przedstawili dzieciom zabawne perypetie instrumentów – kontrabasu, który szukał żony, wiolonczeli pragnącej zagrać oberka, niesfornego bębna, który zagłuszał inne instrumenty w orkiestrze i wiele innych. Przedstawienie ilustrowane było muzyką klasyczna i ludową oraz piosenką, a dodatkowo dla uważnych słuchaczy przewidziany był minikonkurs.
W przedstawieniu wzięli udział uczniowie Przedszkola Nr 1 oraz Przedszkola Nr 2 w Żychlinie. Serdecznie dziękujemy Dzieciom za fantastyczny odbiór przedstawienia, a Nauczycielom i Dyrekcji tych placówek za przyjęcie zaproszenia na spektakl.
Najwieksze podziękowanie i gratulacje należą się naszym Seniorom, którzy zaangażowali się w przygotowanie przedstawienia całym sercem:
p. Jadwidze Andrzejczyk, p. Wandzie Czerbniak, p. Jadwidze Czerwińskiej, p. Jadwidze Melcher, p. Wandzie Przemyłskiej, p. Marice Skupiewskiej, p. Małgorzacie Urbańskiej, p. Urszuli Weber-Król, p. Andrzejowi Trzaskowskiemu i p. Ryszardowi Zimnemu.
To już któreś z kolei przedstawienie przygotowane przez Państwa, a my nie możemy wyjść z podziwu dla Państwa zaangażowania, pasji, talentu i poczucia humoru! Serdecznie dziękujemy za Państwa pracę, gratulujemy udanego spektaklu i pozostajemy w nadziei na kolejne produkcje Grupy Teatralnej UTW!
Dla Agnieszki Wichrowskiej, naszej koleżanki najserdeczniejsze podziękowania za wspaniałe pomysły i fantastyczną pracę. Kłaniamy się nisko i serdecznie pozdrawiamy.
(opr. R. Dziuba)

Skip to content