Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

W Żychlińskim Domu Kultury zorganizowaliśmy Dzień dla Ziemi.

Wtorkowe przedpołudnie upłynęło nam pod znakiem ekologii.
Razem z uczniami klas III i II Szkoły Podstawowej Nr 1 świętowaliśmy Dzień Ziemi podczas warsztatów edukacyjno-artystycznych, zorganizowanych przez Żychliński Dom Kultury.
Zajęcia rozpoczęliśmy od zabaw rytmiczno-ruchowych, które poprowadził p. Maciej Dzięgielewski. Razem z dziećmi odtańczył taniec wesołych skrzatów oraz przeprowadził nasza ulubioną zabawę integracyjną, „Magiczną liczbę siedem”.
A potem zaprezentowaliśmy razem z p. Maćkiem i p. Asią inscenizację do wiersza „Sznurek Jurka” L. Szołdry, gdzie nasi instruktorzy wcielili się w rolę śmiecących mieszkańców. powtórzyliśmy razem z dziećmi zasady właściwego segregowania śmieci oraz uzgodniliśmy, które zachowania powodują, że ziemia smuci się, a które wywołują jej uśmiech. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i świadomością ekologiczną, co nas bardzo cieszy, gdyż tematy związane z ekologią są nam bliskie.
Na zajęciach plastycznych dzieci wykonywały zawieszki w kształcie kuli ziemskiej. Na przygotowanej, kartonowej podstawie najpierw malowały zielonym kolorem zarys kontynentów, a niebieskim oceany. Z pasków kolorowego papieru, złożonych w harmonijkę powstały ręce. Na koniec dzieci nakleiły oczy i szerokie uśmiechy na swoich modelach kuli ziemskiej, a p. Asia przymocowała sznureczek do zawieszenia gotowej pracy.
Jak zawsze bawiliśmy się doskonale z fantastycznymi, młodymi ekologami ze Szkoły Podstawowej Nr w Żychlinie, cieszymy się, że mogliśmy się z Wami spotkać na naszych warsztatach! Z niecierpliwością czekamy na kolejne!
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski
Renata Dziuba, tekst)

Skip to content