Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Bądźmy na pTak!

Dzisiaj w Żychlińskim Domu Kultury było gwarnie i kolorowo, a to za sprawą dzieci z klas pierwszych z Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie, które odwiedziły nas i wzięły udział w warsztatach edukacyjno artystycznych z okazji Ogólnopolskiego Dnia Ptaków.
Dzień ten obchodzimy 1 kwietnia, ale z dziećmi spotkaliśmy się w piątek, 31 marca, aby porozmawiać z nimi o ptakach: dlaczego są ważne w przyrodzie, dlaczego trzeba im pomagać, kiedy tego potrzebują, jak powinniśmy się zachowywać wobec ptaków, itp.
Tradycyjnie już nasze warsztaty podzielone były na trzy części – w pierwszej, p. Maciej Dzięgielewski zaprosił dzieci do zabaw rytmicznych i ruchowych. Jedną z nich była zabawa ruchowo-matematyczna „Ptasie zadania”, podczas której dzieci wykazały się umiejętnościami liczenia. W drugiej części warsztatów dzieci wysłuchały opowiadania Czesława Janczarskiego „Mieszkanie do wynajęcia”, a następnie odpowiadały na pytania związane z tym tekstem. Później losowaliśmy zagadki i odgadywaliśmy, jaki ptak kryje się za słowami rymowanki.
Zadaniem plastycznym było przygotowanie dekoracji wiosennej „Ptaszek w gniazdku”. Dzieci samodzielnie wyklejały gniazdko przygotowanymi paseczkami brązowego papieru, pomalowały według własnego pomysłu ptaszka, a następnie połączyliśmy w całość te elementy. Na zakończenie spotkania zaprosiliśmy dzieci do wspólnego zdjęcia.
Cieszymy się, że mogliśmy poznać uczniów klas pierwszych z Zespołu Szkół Nr 1 w Żychlinie – miło było spędzić kilka godzin z takimi wesołymi dziećmi, jak Wy!
Dziękujemy za świetne zajęcia i zapraszamy do Żychlińskiego Domu Kultury!
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski
tekst, Renata Dziuba)

Skip to content