Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Wiosna przyszła z przedszkolakami!

Dzisiaj, 21 marca 2023, wraz z początkiem astronomicznej wiosny, w Żychlińskim Domu Kultury pojawili się wyjątkowi goście. Po raz pierwszy do nas zawitały dzieci z Przedszkola Samorządowego w Skrzeszewach. Cieszymy się, że mogliśmy przygotować warsztaty dla przesympatycznych przedszkolaków. Tym razem zaproponowaliśmy temat „Żedekusiowy radosny Dzień wiosny”.
Żedekuś, nasza maskotka, towarzyszył nam podczas zajęć. Opowiedzieliśmy dzieciom jego historię, zaprezentowaliśmy kolorowankę dla dzieci, której jest bohaterem 🙂 i kilka książeczek podarowaliśmy dzieciom na pamiątkę spotkania.
Zajęcia rozpoczęły się od zabaw integracyjnych, dzieci na początku były troszkę nieśmiałe, ale po chwili włączyły się do wspólnej zabawy i razem z p. Maćkiem bawiły się w rytm przygotowanych melodii. A potem przystąpiliśmy do kolejnej części zajęć, czyli symbolicznego pożegnania zimy i przywitania wiosny. Na początek dzieci wysłuchały listu od bałwanka, odpowiadały na wiosenne pytania i odgadywały zagadki na temat oznak wiosny w przyrodzie. Po tej części, razem z p. Asią dzieci wykonały wiosenny kwiatek, przypominający troszkę witraż – w wycięte miejsca wklejały kolorowe kawałki papieru, a następnie kwiatki zostały sklejone i w ten sposób powstała miła pamiątka z dzisiejszych zajęć. Na zakończenie razem z p. Maćkiem dzieci poznały nową piosenkę o wiośnie i nauczyły się naszej ulubionej zabawy w magiczną siódemkę 🙂
Na zakończenie warsztatów zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Bardzo podobały się nam zajęcia z przemiłymi przedszkolakami z przedszkola ze Skrzeszew 🙂
Dziękujemy, że zechcieliście przyjechać do nas i wspólnie bawić się podczas warsztatów. Mamy nadzieję, ze odwiedzicie nas jeszcze w Żychlińskim Domu Kultury!
Dziękujemy i pozdrawiamy!
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski
Renata Dziuba, tekst)

Skip to content