Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Zielono nam!

W piątek, 17 marca 2023 razem z uczniami klas trzecich Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie poznawaliśmy legendy i zwyczaje irlandzkie, nawiązując do obchodzonego w tym dniu przez Irlandczyków Dnia Świętego Patryka.
Nasze zielone spotkanie rozpoczęliśmy od przybliżenia postaci świętego Patryka, który jest patronem Irlandii i z jego osobą wiąże się kilka legend, jak chociażby ta o wypędzeniu przez świętego Patryka węży z Irlandii.
Następnie omówiliśmy najważniejsze symbole związane z Irlandią i zapoznaliśmy dzieci z bohaterem irlandzkich legend i baśni, małym, przebiegłym leprechaunem. A ponieważ ten baśniowy skrzacik, jak się dowiedzieliśmy, ukrywa magiczny garniec złota na jednym z krańców tęczy, omówiliśmy kilka najważniejszych faktów związanych z tym pięknym zjawiskiem optycznym i meteorologicznym. Udało nam się nawet wywołać mini tęczę za pomocą prostego doświadczenia i nauczyliśmy dzieci prostej rymowanki, dzięki której można łatwo zapamiętać kolejność kolorów tęczy.
Zadanie rytmiczne, które przygotowaliśmy, pozwoliło dzieciom przypomnieć sobie angielskie liczebniki i cztery słówka na określenie czynności – skakanie, klaskanie, tupanie i spanie. Irlandzkie rytmy, jak mogliśmy się przekonać są bardzo szybkie, więc po tej wymagającej dobrej kondycji zabawie, usiedliśmy do wykonania zadania plastycznego. Praca, która wykonały dzieci składała się z kilku elementów i wymagała wykorzystania kilku technik, ale dzieci poradziły sobie świetnie, a my byliśmy pod ogromnym wrażeniem staranności i dokładności wykonania zadania.
Trzeba przyznać, że świetnie bawiliśmy podczas spotkania z klasą III a i III b Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie. Dziękujemy Wam za przyjęcie zaproszenia i za przepiękne podziękowania i laurki, które od Was otrzymaliśmy. Bardzo nam było miło, cieszymy się, że mogliśmy Was poznać i popracować razem podczas naszych warsztatów. Było fantastycznie 🙂 🙂 🙂
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski
Renata Dziuba, tekst)

Skip to content