Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

O motylkach słów kilka… :)

Dziś Dzień Motyla i z tej okazji na warsztaty edukacyjno-artystyczne zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 2 – odwiedzili nas uczniowie klasy Ia i Ib wraz z nauczycielami. Było nam bardzo miło poznać sympatyczne pierwszaki i dziękujemy, że przyjęliście nasze zaproszenie na zajęcia pod tytułem „Motylkowo-kolorowo”.
Kojarzące się z wiosna motyle to piękne i efektowne owady, które swoimi kolorami cieszą oczy i budzą wiele pozytywnych emocji. Podczas dzisiejszego spotkania, które przygotowaliśmy razem z p. Joanną Cieniewską i p. Maciejem Dzięgielewskim przybliżyliśmy dzieciom małego bohatera naszych warsztatów – pokazaliśmy najczęściej występujące w Polsce motyle, opowiedzieliśmy o cyklu życiowym motyla, sprawdziliśmy nawet umiejętność uważnego słuchania 🙂 Dzieci wysłuchały wierszyka, z którego można było dowiedzieć się wiele ciekawych faktów na temat życia motyli, a potem odpowiadały na pytania.
W drugiej części zajęć p. Maciek zaprosił dzieci do zabawy muzycznej „Grające owady”. Dzieci za pomocą przygotowanych kart z wizerunkami owadów odtwarzały kolejność dźwięków, wykonywanych przez Maćka za pomocą różnych instrumentów muzycznych. Nie było to łatwe zadanie, ale kiedy przećwiczyliśmy to, dzieci bezbłędnie odtwarzały sekwencje dźwięków za pomocą kodu obrazkowego. A po tym zadaniu, razem z prowadzącymi warsztaty przeprowadziliśmy dwie rundy zabawy integracyjnej – „Mały motyl” oraz „Magiczna liczba siedem”.
A potem przyszedł czas na zadanie plastyczne – dzieci pod kierunkiem p. Joanny samodzielnie wykonały barwniki z soli i kredy, a następnie wypełniały barwnikami pomalowane klejem fragmenty obrazka przedstawiające kolorowego motyla. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ale każdy młody artysta przygotował swoje wersje motylka – niektóre bardzo dokładnie wypełnione kolorami, inne subtelnie pocieniowane, a jeszcze inne abstrakcyjne 🙂
Po wykonaniu pracy zaprosiliśmy wszystkie dzieci do pamiątkowego zdjęcia. Okazało się, że dzieci przygotowały dla nas przemiłą niespodziankę – otrzymaliśmy piękną laurkę z podziękowaniem. Poczuliśmy się bardzo wzruszeni i docenieni.

Bardzo dziękujemy przemiłym pierwszoklasistom ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie. Nie możemy doczekać się już kolejnego spotkania z Wami!
Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski,
Renata Dziuba (tekst)

Skip to content