Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

O małżeństwie na wesoło…

Dzień Kobiet w Żychlińskim Domu Kultury stał się okazją do spotkania z teatrem – na naszej scenie gościliśmy dwoje przesympatycznych aktorów z Katowic – Agnieszka Wajs i Paweł Gwizdała, którzy zaprezentowali żychlińskiej publiczności komediowy spektakl „Zawód: małżeństwo”.

Spektakl pomyślany był w konwencji muzycznej komedii, dotyczącej tematów jakże bliskich wielu z nas – relacji małżeńskiej, która jak wszyscy doskonale wiemy, bywa trudna. Gdy codzienna rutyna przytłacza, a problemy urastają do rozmiaru Giewontu, niełatwo patrzeć na rzeczywistość przez różowe okulary. Bohaterowie spektaklu, mąż i żona na 10 rocznicę ślubu postanawiają wyjechać w romantyczną podróż w góry. Zamiast 5-cio gwiazdkowego hotelu lądują w starej, obskurnej chacie… Jak z nieusatysfakcjonowaną żoną poradzi sobie mąż? Jak mąż przetrwa bez dostępu do internetu? Prawdziwy małżeński surwiwal, opowiedziany z przymrużeniem oka 🙂

Niewątpliwym atutem spektaklu były aktorskie piosenki „Brunetki, blondynki”, „Gdzie ci mężczyźni”, „Z Tobą chcę oglądać świat”, „Kobiety jak te kwiaty”, idealnie wkomponowane w scenariusz wzbogacały treść małżeńskiej historii.
Serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia małżeńskich perypetii w wykonaniu p. Agnieszki Wajs i p. Pawła Gwizdały. Bardzo było nam miło gościć Państwa na naszej scenie.

Dla tych mieszkańców, którzy zechcieli spędzić z nami tegoroczny Dzień Kobiet, składamy serdeczne podziękowania i życzenia, by radość i uśmiech towarzyszyły Wam zawsze, nie tylko od święta.

Włodzimierz Rzeźnicki

Skip to content