Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Inwazja kotów w Żychlińskim Domu Kultury!

Dzisiaj, 24 lutego 2023 mieliśmy w Domu Kultury wyjątkowych gości – przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie, którzy zechcieli skorzystać z naszych warsztatów edukacyjno-artystycznych. Odwiedziły nas dwie grupy dzieci wraz z wychowawczyniami i nauczycielami.
Tym razem zaproponowaliśmy temat związany z niedawno obchodzonym Dniem Kota. Koty to sympatyczne zwierzęta, które towarzyszą człowiekowi od wielu już lat. Są one bohaterami różnych baśni i filmów, wokół nich powstało wiele przesądów i wierzeń. Niezależnie od tego, koty to zwierzęta niezwykłe i fascynujące, a na dzisiejszych zajęciach z dziećmi opowiedzieliśmy dzieciom kilka ciekawostek dotyczących kotów, budowy ich ciała, ich zwyczajów i przypomnieliśmy sylwetki kilku bajkowych kotów.
Na zajęciach rytmicznych dzieci pod kierunkiem p. Maćka przygotowały minichoreografię do motywu muzycznego z filmu „Różowa Pantera” – to zadanie pozwoliło dzieciom nieco wczuć się w rolę kota, skradać się, podskakiwać wesoło i poprzeciągać się, jak to potrafią te zwinne zwierzaki. Nauczyliśmy dzieci również zabawy w magiczną siódemkę. Zabawa ta podobała się dzieciom i chętnie w niej uczestniczyły.
W części plastycznej wraz z panią Asią dzieci przygotowały karnawałową maskę w kształcie kociej głowy. Malowały szablon maseczki czarną farbą za pomocą gąbeczek, a następnie łączyliśmy wszystkie elementy – uszka, wąsiki, patyczek do trzymania za pomocą kleju na gorąco.
Na zakończenie warsztatów zaprosiliśmy dzieci do wspólnego zdjęcia oraz obejrzenia wystawy „Czar PRL”, którą dzieci obejrzały z zaciekawieniem.
Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom z Oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Grabowie za przyjęcie naszego zaproszenia, wspaniale bawiliśmy z Wami na warsztatach pod hasłem „Wszystkie koty nasze są”. Mamy nadzieję, że już niebawem spotkamy się ponownie w Żychlińskim Domu Kultury.
PS. Ciekawostka z życia kotów: koty-dziewczynki częściej posługują się prawą łapką, a koty-chłopcy są zazwyczaj lewołapkowi 🙂 🙂 🙂
(Joanna Cieniewska, Maciej Dziegielewski
Renata Dziuba, tekst)Skip to content