Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Wracają warsztaty edukacyjno-artystyczne!

Po przerwie zimowej wracamy z warsztatami dla uczniów przedszkoli oraz klas I-III szkoły podstawowej!
Już stęskniliśmy się za dziećmi, bo bardzo lubimy nasze spotkania w ramach warsztatów, dlatego razem z p. Asią i p. Maćkiem przygotowujemy kolejne tematy. A dzisiaj, czyli w ostatkowy wtorek, 21 lutego 2023 na nasze spotkanie pod tytułem „Czarodziejskie ostatki z Żedekusiem” przyszły do nas klasy II a i II b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie wraz z wychowawczyniami.

Ponieważ ostatki to ostatni dzień karnawału, czy też staropolskich zapustów, przedstawiliśmy dzieciom kilka ciekawostek związanych z tradycjami karnawałowymi w dawnej Polsce, porozmawialiśmy o tym, dlaczego Tłusty Czwartek to w sumie fajne święto (dowiedzieliśmy się też, kto ile pączków spożył tego dnia, rekordziści odnotowali wynik powyżej dwunastu 🙂 )
Następnie dzieci rozwiązały z szybkością błyskawicy zagadki dotyczące bajki o Kopciuszku. A potem razem z p. Maćkiem bawiliśmy się wspólnie w „Magiczną liczbę siedem” oraz tworzyliśmy najdłuższy pociąg. Dzieci w mig zapamiętały sekwencje ruchów w magicznej siódemce, cała zabawa dała dużo frajdy zarówno dzieciom, wychowawczyniom i nam :).
W części plastycznej razem z p. Asią tworzyliśmy czarodziejskie różdżki – owijaliśmy cienkie, drewniane patyczki paskami kolorowego papieru, a następnie ze skręconych pasków papieru w innych kolorach, złotych wstążeczek oraz elementów wyciętych z brokatowej pianki wykonywaliśmy dekoracje naszych różdżek. Nie było to wcale proste zadanie…, ale poradziliśmy sobie.

Na zakończenie warsztatów dzieci mogły obejrzeć ekspozycję „Czar PRL-u” stanowiącą dekorację holu głównego, zobaczyć sprzęty, którymi posługiwali się ich dziadkowie i rodzice oraz odsłuchać fragment bajki „Gąska Balbinka w teatrze” z winylowej płyty 🙂
Tradycyjnie na zakończenie warsztatów wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie i z żalem musieliśmy pożegnać się z dziećmi, które wracały do szkoły. Serdecznie dziękujemy dzieciom za odwiedziny, mam nadzieję, że bawiliście z nami dobrze i odwiedzicie nas jeszcze na kolejnych zajęciach! Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie! 🙂
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski
Renata Dziuba – tekst)

Skip to content