Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Artur Andrus i jego anegdoty

W środę, 15 lutego 2023 w Żychlińskim Domu Kultury pojawili się długo wyczekiwani goście – p. Artur Andrus, dziennikarz, poeta, autor tekstów, artysta kabaretowy i konferansjer oraz autor i pomysłodawca „Podwieczorków z Gwiazdą”, p. Leszek Bonar, redaktor związany z TVP Łódź. Mieliśmy już przyjemność kilkakrotnie gościć pana redaktora, spotkanie z p. Arturem Andrusem to już nasze piąte spotkanie w ramach „Podwieczorków z Gwiazdą”.

Podwieczorek z p. Arturem Andrusem przyciągnął wielu mieszkańców Żychlina i okolic. Sala kameralna szybko wypełniła się gośćmi, którzy z przyjemnością słuchali opowieści p. Artura Andrusa o jego pracy w radio oraz w „Szkle kontaktowym”, bardzo lubianym przez widzów programu, w którym zaproszeni goście komentują rzeczywistość, w tym również, a może przede wszystkim, rzeczywistość polityczną. Nasz gość opowiadał również o kulisach powstawania tego programu, przytaczał różne anegdoty związane z powstawaniem odcinków programu, opowiadał o własnych doświadczeniach z pracy konferansjera, a wszystko to z właściwym sobie poczuciem humoru, tak bardzo lubianym przez publiczność.

Dużo miejsca w opowieściach zajmowały wspomnienia o zmarłej, nieodżałowanej p. Marii Czubaszek, z którą p. Artur Andrus przez wiele lat współpracował, między innymi przy powstawaniu serialu „Spadkobiercy”. Formułą tego programu było tworzenie scen i dialogów, improwizowanych przez wcielających się bohaterów serialu aktorów, artystów kabaretowych, celebrytów zapraszanych do udziału w tworzenie kolejnych odcinków. Z osobą p. Marii Czubaszek wiązało się wiele zabawnych i wzruszających wspomnień, którymi nasz gość podzielił się z nami. Bardzo dziękujemy Panom, Arturowi Andrusowi i Leszkowi Bonarowi za jakże miłe spotkanie, pełne radości i wzruszeń. Czuliśmy się zaszczyceni mogąc Panów gościć w Żychlińskim Domu Kultury.

Skip to content