Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Challenge dla WOŚP!

XXXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który miał miejsce 29 stycznia 2023 roku, stał się okazją do zaproponowanie mieszkańcom naszego miasta, gminy i okolic nowego rodzaju wydarzenia. Otóż w sobotę poprzedzającą Finał WOŚP, 28 stycznia 2023 w Żychlińskim Domu Kultury zorganizowaliśmy dwa wyzwania – taneczny challenge dla dzieci i sportowy challenge dla dorosłych. Do współpracy zaprosiliśmy naszych zaprzyjaźnionych instruktorów oraz gości, wspaniałych gości honorowych, którzy uświetnili swoją obecnością nasze wydarzenia.
A w jaki sposób przebiegały wyzwania?
W części dedykowanej dzieciom, w tanecznym challenge’u, który rozpoczęliśmy o godzinie 13.00 rozegraliśmy dwa bloki naszego tanecznego maratonu. Pierwszą część zajęć poprowadziła p. Wiktoria Sitkiewicz, która wraz z partnerem, p. Kacprem Maślankowskim swoje umiejętności taneczne szlifuje w Uczniowskim KlubieTanecznym Pasja Szczawin Kościelny. Para posiada klasę taneczną D w tańcach standardowych i klasę taneczną C w tańcach latynoamerykańskich. Para bierze udział w wielu prestiżowych turniejach w całym kraju na których zdobywa czołowe miejsca na podium. Na zakończenie naszego sportowego dnia mogliśmy podziwiać umiejętności naszych gości w krótkim pokazie.
W drugiej części wyzwania tanecznego zajęcia poprowadziła p. Aleksandra Przewłocka-Kopeć, która jest nauczycielem wczesnoszkolnym w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Trębkach. Wyzwanie trwało dwie godziny, a na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie więcej dzieci chętnych do udziału w wyzwaniu, a z naszymi wspaniałymi instruktorkami spotkamy się jeszcze nie raz, przy okazji innych wydarzeń, organizowanych w Żychlińskim Domu Kultury. Pani Wiktorii i Pani Aleksandrze serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu wyzwania.

W drugiej części, już po południu, zaprosiliśmy dorosłych do wyzwania sportowego – zaproponowaliśmy trzygodzinny maraton fitness, złożony z trzech bloków ćwiczeń. Na pierwszy ogień swoje wyzwanie przeprowadziła p. Małgorzata Andrzejczyk, trenerka personalna i instruktorka zajęć tabaty i crossfit. Są to zajęcia bardzo intensywne i wymagające, ale też uczą dyscypliny i wspaniale wpływają na kondycję i sylwetkę. Potem uczestnicy wyzwania zmierzyli się z propozycją p. Donaty Śnieć, instruktorki aerobiku, która przeprowadziła godzinny trening ćwiczeń, a na zakończenie naszego maratonu wszystkich uczestników wzięła w obroty p. Agnieszka Dębowska, instruktorka zumby.
W wyzwaniu uczestnikom towarzyszyli nasi Goście Honorowi – p. Agnieszka Kajak i p. Andrzej Kapes, znani w Żychlinie biegacze, mający na swoim koncie wiele sukcesów w biegach, półmaratonach i maratonach. Ich obecność dodawała ducha naszym uczestnikom, którzy dzielnie wytrwali do końca wyzwania.
Na zakończenie wyzwania wszyscy uczestnicy wyzwania otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy i obejrzeli pokaz taneczny w wykonaniu pary tanecznej, Wiktorii i Kacpra, związanych z Uczniowskim Klubem Tanecznym Pasja Szczawin Kościelny. W wykonaniu naszych gości mogliśmy zobaczyć 5 tańców – sambę, cza-czę, rumbę, paso doble i jive.

W tym dniu również mieszkańcy mogli wziąć udział w bezpłatnych badaniach słuchu, które przeprowadziły przesympatyczne panie z salonu Geers Dobry Słuch z Kutna, zajmującego się doborem aparatów słuchowych. Badania, jakie prowadzono w sobotę, zaliczają się do badań przesiewowych, zmierzających do wczesnego wykrywania niedosłuchu i leczenia wcześnie wykrytych deficytów. Ponieważ ochrona słuchu i wczesne wykrywanie ubytków w słyszeniu to bardzo ważna kwestia, cieszymy się, że Żychliński Dom Kultury dołożył swoją małą cegiełkę w tej bardzo potrzebnej, społecznej inicjatywie. Będziemy kontynuować współpracę z firmą Geer Dobry Słuch i mamy nadzieję, że już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli znowu stworzyć mieszkańcom możliwość sprawdzenia swojego słuchu. Serdecznie dziękujemy przedstawicielkom firmy Geers za obecność, za przeprowadzone badania i wszelkie wskazówki na temat ochrony słuchu.

Szczególne podziękowania chcieliśmy przekazać pani Katarzynie Italiano, dyplomowanej pielęgniarce, która podczas naszego wyzwania pełniła dyżur, na wypadek, gdyby trzeba było komuś udzielić pomocy medycznej. Jesteśmy niesamowicie wdzięczni za pomoc i za profesjonalne zabezpieczenie naszego wyzwania.
Kasiu! Wielkie, wielkie podziękowania za Twoją obecność i zaangażowanie!


Oczywiście, nasze wydarzenie nie miałoby takiej oprawy, gdyby nie pomoc Urzędu Gminy w Żychlinie, a zwłaszcza Burmistrza Gminy Żychlin, p. Grzegorza Ambroziaka, który patronował naszej uroczystości. Urząd Gminy w Żychlinie ufundował również tort dla uczestników Sportowego i Tanecznego Challenge’u dla WOŚP. Tort przygotowała cukiernia braci Miś, serdecznie dziękujemy. Wodę dla uczestników obu wyzwań ufundowali p. Magdalena i Ireneusz Zieleniewcy Anna Lewicka, poczęstunek w postaci swojskich wędlin oraz domowego smalcu ufundował p. Czesław Majchrzak, a pyszne, kiszone ogórki na naszą akcję przekazała p. Grzegorz Wujcikowski. Kwiaty dla prowadzących wyzwanie instruktorek ufundowały: p. Ewelina Kornatowska (Kwiaciarnia „Majka”), p. Katarzyna Wujcikowska (Kwiaciarnia „Julka”) oraz p. Ewa Krawczyk (Kwiaciarnia „Zielona Pasja”). Za Państwa pomoc i wsparcie serdecznie dziękujemy.
(opr. R. Dziuba)

Skip to content