Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

I jeszcze więcej warsztatów!

Zimowych Warsztatów z Kulturą ciąg dalszy! Kolejna grupa dzieci skorzystała z zaproponowanej przez Żychliński Dom Kultury oferty zajęć i dobrze się z nami bawiła. 🙂
A czym zajmowaliśmy podczas drugiego tygodnia warsztatów?

23 stycznia dzieci skorzystały z warsztatów plastyczno-recyklingowych pod hasłem „Coś z niczego”. Pani Joanna Cieniewska nauczyła dzieci podstawowych technik tkackich na mini warsztatach tkackich. Ta propozycja szczególnie przypadła do gustu dziewczynkom, które z zapałem i dużą starannością wykonywały makatki z kolorowych włóczek. Natomiast w pracowni krawieckiej dzieci pod kierunkiem pani Iwony Pełki uszyły proste woreczki, które własnoręcznie ozdabiały.


Niespodziewaną atrakcją okazały się drużynowe rozgrywki w „Państwa-Miasta”. Ta znana już od wielu lat rozrywka sprawiła wiele frajdy dzieciom, a i my, instruktorzy, również bawiliśmy się doskonale. Dobrze było przypomnieć sobie zabawy z naszego dzieciństwa i przekonać się, że i dzisiaj także się się sprawdzają 🙂
Prawdziwym hitem okazało się jednak prasowanie koralików – powstało mnóstwo prasowanek, które dzieci przygotowały. Dziewczynki tworzyły z nich bardzo pomysłową biżuterię.

24 stycznia do Żychlińskiego Domu Kultury zawitał Teatr Lalek „Igraszka” z Warszawy. Aktorzy zaproponowali dzieciom przedstawienie pt. „Wiślana opowieść”, które poruszało ważną tematykę związaną z zaśmiecaniem rzek i lasów.

25 stycznia razem z dziećmi bawiliśmy się w kalambury, kolejną zabawę z naszego dzieciństwa. Równiez i ta propozycja przypadła do gustu dzieciom, co nas bardzo uradowało.
Kontynuując tematykę ekologiczną, na warsztatach plastycznych p. Joanna Cieniewska zaproponowała dzieciom wykonanie prac plastycznych z materiałów recyklingowcyh – dzieci przygotowały bardzo pomysłowe owady z kartonów, zakrętek i innych materiałów, wyścigowe bolidy oraz roboty z rolek po papierze toaletowym.
Na warsztatach rękodzielniczych u p. Iwony Pełki dzieci wykonywały z nitek i koralików bransoletki i naszyjniki. Wykonana przez dzieci biżuteria była bardzo oryginalna, często też wzbogacona o elementy z prasowanych koralików.


W tym dniu jednak zdecydowanym faworytem były rozgrywki w piłkarzyki, nad którymi czuwał p. Błażej Nowakowski.
Po południu odbyło się spotkanie z pasjonatem pszczelarstwa, który odkrył przed dziećmi niektóre z sekrety z życia pszczół i pracy pszczelarza.

27 stycznia, w ostatnim dniu Zimowych Warsztatów z Kulturą dzieci mogły dokończyć swoje rozpoczęte w poprzednich dniach projekty plastyczne i rękodzielnicze.
Ważnym punktem dzisiejszego dnia było spotkanie z przedstawicielami 46 Drużyny Harcerskiej Egida, którzy opowiedzieli o idei ruchu harcerskiego, a potem zaproponowali kilka świetnych gier i zabaw integracyjnych i wciągnęli dzieci do wspólnej zabawy.


Potem dzieci wzięły udział w spotkaniu z Piotrem Suderem, który zaprezentował dzieciom swoje umiejętności. Piotr pasjonuje się iluzjami i karcianymi trickami, a spotkanie z nim bardzo podobało się dzieciom.

Równie emocjonującym przeżyciem były warsztaty eksperymentalne i naukowe zatytułowane „Mini Akademia Nauk”, które poprowadził zaprzyjaźniony z ŻDK emerytowany nauczyciel fizyki, p. Ryszard Zimny, wielki pasjonat nauki i człowiek o rozległych zainteresowaniach. Zaprezentował dzieciom kilka ciekawych doświadczeń, które wyjaśniały niektóre zjawiska występujące w przyrodzie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w naszych zajęciach. Równie gorąco dziękujemy wszystkim gościom, którzy wspomogli nas w zorganizowaniu warsztatów. Cieszymy się, że mogliśmy razem z Wami bawić się i uczyć się od siebie nawzajem. Zapraszamy do nas, do Żychlińskiego Domu Kultury na nasze stałe zajęcia i wydarzenia, które organizujemy. Do zobaczenia!
(opr. R. Dziuba)

Skip to content