Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Zimowe Warsztaty z Kulturą na półmetku!

W Żychlińskim Domu Kultury się nie próżnuje! Zimowe Warsztaty z Kulturą, które zaproponowaliśmy dla dzieci cieszyły się dużym zainteresowaniem, co jest dla nas powodem do radości i satysfakcji. A co się działo podczas warsztatów?

16 stycznia dzieci spotkały się przedstawicielami 46 Drużyny Harcerskiej Egida, którzy opowiedzieli o idei ruchu harcerskiego, a potem zaproponowali kilka świetnych gier i zabaw integracyjnych i wciągnęli dzieci do wspólnej zabawy. Podczas warsztatów plastyczno-recyklingowych pod hasłem „Coś z niczego” dzieci pod kierunkiem p. Joanny Cieniewskiej wykonywały oryginalny lampionik, a także nauczyły się podstawowych technik tkackich na mini warsztatach tkackich, wykonanych z materiałów recyklingowych. Z kolei pani Iwona Pełka nauczyła dzieci, jak wypleść bransoletkę z koralików i cienkich sznureczków. Znalazł się również czas na prasowanie koralików z p.Włodzimierzem Rzeźnickim, na rozgrywki w piłkarzyki z p. Błażejem Nowakowskim i karaoke z p. Maciejem Dzięgielewskim.

18 stycznia upłynął na wykonywaniu prac rękodzielniczych w ramach warsztatów „Wyplatanki, cuda , wianki” dzieci z p. Iwoną Pełką wykonywały piękną różę z krepiny dla babci lub dziadka z okazji ich święta, a p. Joanna Cieniewska pokazała dzieciom, jak można wykonać plecioną bransoletkę kumishimo. Ciekawą propozycją okazały się również warsztaty językowe „Polsko-angielskie bajkoczytanie”, które przygotowała nasza zaprzyjaźniona lektorka j. angielskiego, p. Aneta Krakus. Oczywiście niesłabnącym zainteresowaniem cieszyły się prasowanki z koralików oraz piłkarzyki.

19 stycznia dzieci mogły wziąć udział w warsztatach z klockami Lego, które poprowadzili edukatorzy z „Edukido” z Łodzi, p. Justyna i Marcin Tarnowscy. Nasi goście przygotowali dla dzieci ciekawe wyzwanie – po zapoznaniu się z zasadami dzieci układały swoje wersje mitycznego labiryntu. Atrakcją główną tej części zajęć było sprawdzenie poprawności całej konstrukcji przez minirobota, którego zadaniem było przemierzyć labirynt od wejścia do wyjścia. Chociaż nie wszystkie konstrukcje przeszły ten test, zabawy i radości było co niemiara. W drugiej części zajęć dzieci budowały swoją wersję wieży Eiffle’a. Zajęcia były bardzo intensywne i bardzo atrakcyjne, dzieci były zadowolone i pytały, kiedy będą następne zajęcia z klockami. Na pewno już niedługo się znowu spotkamy.

20 stycznia dzieci wzięły udział w miniturnieju gry w „Państwa – Miasta”, turniej rozegraliśmy drużynowo, rywalizacja była zacięta i bardzo wyrównana, a przy tym wszyscy mieliśmy wiele radości i frajdy z zabawy. Na warsztatach papieroplastycznych „Papierowe kreacje” dzieci wraz z p. Joanną Cieniewską wykonywały organizer na ołówki z rolek po papierze toaletowym, a na warsztatach rękodzielniczych pod kierunkiem p. Iwony Pełki przygotowywały kolejny upominek na Dzień Babci i Dziadka, jakim była poduszka na igły w kształcie serca. Na warsztatach naukowo-eksperymentalnych bawiliśmy się przy wykonywaniu doświadczeń chemicznych – wykonaliśmy doświadczenie „Chemiczne jojo” oraz „Magiczne baloniki”, dzięki którym dowiedzieliśmy się, że niektóre substancje nie lubią się i kiedy się spotkają, mogą pojawić się gwałtowne reakcje 🙂
Dzieci miały okazję spotkać się również z młodym adeptem sztuki iluzji, Piotrem Suderem, który zaprezentował kilka sztuczek karcianych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za udział i zaangażowanie w nasze warsztaty. Było nam bardzo miło spotkać się z Wami w Żychlińskim Domu Kultury. Czas spędzony z Wami był fantastyczny i żałujemy, że nasze warsztaty minęły tak prędko. Życzymy Wam udanych ferii zimowych i zapraszamy do nas na inne zajęcia!

Skip to content