Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Teatr Lalek „Igraszka” ponownie w Żychlińskim Domu Kultury!

We wtorek, 24 stycznia 2023 w Żychlińskim Domu Kultury przywitaliśmy nasz zaprzyjaźniony Teatr Lalek „Igraszka” z Warszawy. To już trzecie spotkanie z przemiłymi aktorami-lalkarzami, p. Pawłem Kołodziejskim i p. Przemysławem Śmiechem. Tym razem nasi goście zaprezentowali młodej, żychlińskiej publiczności przedstawienie pod tytułem „Wiślana opowieść”, bardzo ciekawy i mądry spektakl, poruszający temat ekologii i dbałości o środowisko naturalne.

Cieszymy się, że zgodnie z zasadą „bawiąc-uczyć” możemy poruszyć ważne z perspektywy naszej planety zagadnienia dotyczące ochrony środowiska. Wszyscy powinni być świadomi tego, co możemy zrobić dla dobra środowiska i uczyć się właściwych postaw. W spektaklu „Wiślana opowieść” poruszony został temat zaśmiecania, brak wyobraźni tych, którzy bezmyślnie pozbywają się odpadów, wyrzucając je do rzek czy do lasów, konsekwencje tego zachowania dla zwierząt i całego ekosystemu.

W bajce przedstawionej przez naszych gości wszystko na szczęście dobrze się skończyło – rzeka została oczyszczona, potwór Śmieciej został pokonany, zwierzęta i rośliny uratowane. A wszystko to dzięki chłopcu o dobrym i wrażliwym serduszku, który nie wahał się zaangażować się w walkę z zalegającymi w Wiśle śmieciami. Przejrzysta treść przedstawienia z jasnym przesłaniem, piękne lalki, dźwięczne i wpadające w ucho piosenki bardzo spodobały się dzieciom i rodzicom.

Po zakończonym przedstawieniu publiczność mogła porozmawiać z aktorami, zadawać pytania, oglądać z bliska lalki, a nawet próbować je animować. Nasi goście cierpliwie odpowiadali na pytania i opowiadali o swojej pracy. Za mile spędzony czas serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie z Teatrem Lalek „Igraszka” – dziekujemy i pozdrawiamy.
(opr. R. Dziuba)

Skip to content