Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Warsztaty Pszczelarskie dla dzieci!

Stowarzyszenie „ŻeDeKuś” i Gmina Żychlin zapraszają dzieci na Warsztaty Pszczelarskie, które odbędą się 17 stycznia 2023 roku od godziny 16.00 w sali kameralnej Żychlińskiego Domu Kultury. Warsztaty poprowadzą animatorzy związani ze Stowarzyszeniem „Wesoła Pasieka” z Bedlna. Koszt zajęć to 25 złotych. Zapisy w Sekretariacie Żychlińskiego Domu Kultury.

Kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to jest pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Dlaczego powinniśmy o nie dbać? Jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli?

Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań padną w czasie trwania warsztatów pszczelarskich. Oferowane zajęcia to wyjątkowa okazja, by poczuć klimat prawdziwej pasieki. Na zajęciach dzieci mogą poznać historię bartnictwa, dowiedzieć się czym jest i w jaki sposób produkuje się miód, a także jakie są jego rodzaje. To prawdziwa gratka dla każdego małego smakosza! Podczas zajęć dzieci mają możliwość ubrania się w ochronny strój pszczelarza. Dzięki temu łatwiej im będzie zrozumieć, jak tak naprawdę wygląda praca w pasiece. Praktyczną część warsztatów wieńczy przygotowanie przez uczestników wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego.

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content