Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Świąteczne klimaty!

Świąteczny Kiermasz w niedzielę 11 grudnia 2022 roku odbył się w iście zimowej scenerii 🙂
Świat został sowicie przysypany białym, śnieżnym puchem, lekki mróz szczypał w nosy i uszy, ale nikt nie narzekał – wszak to właśnie są uroki zimy 🙂 Podczas niedzielnego Kiermaszu można było spotkać się przesympatycznymi alpakami, podziwiać stoiska z rękodziełem. Pośród wielu instytucji mieliśmy i my swoje stoiska. Uczestniczki sekcji rękodzieła Uniwersytetu Trzeciego Wieku – p. Małgorzata, Elżbieta, Wanda, Wacława, Stanisława, Jadwiga, Bogumiła, Marika zaprezentowały prace wykonane pod kierunkiem p. Iwony Pełki podczas zajęć w Żychlińskim Domu Kultury – pachnące laurowymi liśćmi choinki, zabawne skrzaciki na choinkę, gwiazdki, bombki i inne dekoracje. Cieszymy się, że wykonane na zajęciach prace podobały się – większość z nich znalazła nabywców.
Podczas bloku rodzinnego wystąpiły również dzieci uczęszczające na zajęcia wokalne do Żychlińskiego Domu Kultury, które uczą się podstaw śpiewu pod kierunkiem p. Macieja Dzięgielewskiego. Nasze zdolne podopieczne – Alicja Dmowska, Natalia Owczarek i Michalina Śmigielska zaprezentowały się w świątecznym repertuarze. Serdecznie gratulujemy dziewczynkom udanego występu.
Zainteresowani mogli skorzystać z warsztatów plastycznych, które prowadziły nasze instruktorki, p. Joanna Cieniewska i p. Iwona Pełka. Na zajęciach można było wykonać ekoaniołka z kartek starej książki. Pomimo zimna dużo dzieci skorzystało z naszych warsztatów, serdecznie dziękujemy za zainteresowanie.
Oczywiście Świąteczny Kiermasz nie mógłby się odbyć bez zaprzyjaźnionego z Żychlińskim Domem Kultury Świętego Mikołaja, który wręczał prezenty i upominki, pozował do zdjęć i bawił się ze wszystkimi uczestnikami Kiermaszu przy pięknie rozświetlonej choince.
Było to piękne, zimowe popołudnie spędzone razem w miłej świątecznej atmosferze. Cieszymy się, że mogliśmy być razem z Wami. Serdecznie dziękujemy Wydziałowi Promocji w Urzędzie Gminy Żychlin za możliwość współpracy.
(opr. R. Dziuba)

Skip to content