Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Baajkowo, zimowo, żedekusiowo! Warsztaty edukacyjno-artystyczne

W piątek 9 grudnia 2022 Żychliński Dom Kultury odwiedzili uczniowie Przedszkola Nr 2 w Żychlinie, którzy wzięli udział w warsztatach edukacyjno-artystycznych „Zimowo-bajkowo”. Mieliśmy przyjemność popracować z przesympatycznymi dziećmi z grupy Żabki.
Na początek, żeby się troszeczkę rozruszać, wykonaliśmy zabawę integracyjną, która pozwoliła nam przełamać lody i wprowadzić w dobry nastrój do dalszej zabawy. Potem dzieci nauczyły się piosenki „Dzyń, dzyń, dzyń, Mikołaju Święty” i improwizowanej choreografii do tego utworu. Dzieciom poszło świetnie opanowanie tekstu, melodii i ruchów, a piosenka towarzyszyła nam przez całe zajęcia. Potem dzieci poznały Żedekusia, naszą maskotkę i pomogły uzupełnić plakat, który przygotowaliśmy dla Świętego Mikołaja. Potem dzieci uważnie wysłuchały historyjki z naszej książeczki do kolorowania „Cztery pory z Żedekusiem” i rozmawiały z nami o zimowych przygodach Żedekusia. Na zakończenie z uwagą i fantazją pomalowały obrazki z naszej kolorowanki, które zabrały ze sobą do przedszkola. Obrazki były takie kolorowe i pomysłowe, że zrobiliśmy zdjęcia prac, żeby je pokazać Mikołajowi 🙂


Bawiliśmy się z grupą Żabki tak dobrze, że z przykrością musieliśmy się rozstać, ale dzieci musiały wracać już do przedszkola. Było nam bardzo miło, bo dzieci pięknie zaśpiewały dla nas kolędę. Dziękujemy dzieciom z grupy Żabki i paniom wychowawczyniom za tak wspaniale spędzony razem czas. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze w Żychlińskim Domu Kultury na kolejnym cyklu warsztatów.
Serdecznie zapraszamy na niedzielny Kiermasz Świąteczny – my również tam będziemy z warsztatami plastycznymi. Będzie można razem z nami wykonać świąteczne ozdoby na choinkę.
Do zobaczenia!
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski
Renata Dziuba, tekst)

Skip to content