Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Mikołajki – Dzień jak z bajki! – spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola Nr 1 w Żychlinie.

Dzisiaj w dzień imienin świętego Mikołaja mieliśmy okazję spotkać się z uczniami Przedszkola Nr 1 w Żychlinie. Przygotowaliśmy w ramach naszego syklu warsztatów edukacyjno-artystycznych spotkanie, które odbyło się na hali przy ulicy Barlickiego 4, aby dzieci nie musiały zbyt daleko maszerować, tym bardziej, że pogoda nie dopisała. Pomimo siąpiącego deszczu dzieci miały bardzo dobre humory i dużo energii do wspólnej zabawy, co nas bardzo ucieszyło.

Nasze spotkanie zaczęliśmy od przywitania i odczytania listu Świętego Mikołaja do dzieci, w którym Mikołaj prosił o wykonanie zadań i rozwiązanie zagadek, które przygotowaliśmy. Zadania miały umilić dzieciom czas oczekiwania na spotkanie z Mikołajem. Z krótkiej rozmowy z dziećmi dowiedzieliśmy się, że dzieci już nie mogą się doczekać Świat Bożego Narodzenia, a zwłaszcza z prezentów, których się spodziewają się pod choinką. Jak sądzimy, ta informacja bardzo zainteresuje Świętego Mikołaja 🙂

W dalszej części zajęć, dzieci razem z p. Maćkiem i p. Asią odtworzyli najtrudniejsze etapy podróży Świętego Mikołaja i nauczyli się ulubionej piosenki Mikołaja. Dzieci bardzo dobrze opanowały wszystkie gesty, którymi ilustrowaliśmy piosenkę, całość naszej mini choreografii wypadła świetnie i jesteśmy pewni, że Mikołaj będzie zadowolony 🙂

Potem dzieci pomogły nam uzupełnić plakat przygotowany dla Mikołaja. Dzieci wylosowały obrazki, które dopasowały do konturów na plakacie. Myśleliśmy, że zadanie zajmie dzieciom więcej czasu, ale nasi mili goście poradzili z tym sobie doskonale i uzupełnili plakat sprawnie i szybko.

I wreszcie nadszedł czas na zagadki od Świętego Mikołaja – dzieci ustawiły się w kole i przekazywały sobie maskotkę, brodatego skrzacika, który powstał w naszej pracowni plastycznej, a kiedy muzyka ucichła to dziecko, które trzymało maskotkę odpowiadało na pytanie. Możemy zaświadczyć, że dzieci mają dużą wiedze na temat świąt i Świętego Mikołaja, więc rodzice i nauczyciele mogą być dumni.

I kiedy już mieliśmy pożegnać się dziećmi, pojawił się Święty Mikołaj. Przeprosił dzieci za spóźnienie, dokładnie przepytał dzieci, czy były grzeczne, poprosił dzieci o to, żeby w nowym roku były grzeczne i w domu i w przedszkolu, wręczył drobne upominki, wysłuchał wierszyk od dzieci i mogliśmy na pożegnanie wykonać wspólne zdjęcie.
Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Żychlinie za przyjęcie zaproszenia na nasze warsztaty. Cieszymy się z godzinki wspólnej zabawy i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy na kolejnych zajęciach.
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski
Renata Dziuba, tekst)


Skip to content